22 Nisan 2024, Pazartesi
spot_img

Fitch: Türkiye'de sigorta sektörü güçlü büyüyebilir

Fitch RatingsKredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, Türkiye’de sigortacılık sektörünün güçlü bir şekilde büyümesini sürdürmesini beklediğini açıkladı

Bloomberg HT

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, Türkiye’de sigortacılık sektörünün güçlü bir şekilde büyümesini sürdürmesini beklediğini açıkladı. Türkiye’de hayat sigortası dışı sigorta pazarında 2013 yılında güçlü bir kar elde edildiğine de dikkat çekildi.

Fitch’in Türkiye’de sigortacılık sektörüne ilişkin değerlendirme notunda, “Sigorta sistemine giriş oranlarının önümüzdeki birkaç on yıllık dönemde Batı Avrupalı ülkelerdeki seviyeye erişmesi olasılığı düşük olsa da Türk sigortacılık sektörünün büyümesini devam ettirmesini bekliyoruz” ifadelerine kullanıldı.

Sigortacılık sektörünü gelişiminin tipik olarak uzun zaman aldığı belirtilen açıklamada, Türkiye’de sigortacılık pazarının ekonomik büyümenin de itici gücü ile güçlü bir şekilde gelişim kaydettiği vurgulandı.

Türkiye’nin demografik özelliklerinin, şehirleşmenin ve orta gelirli sınıfın oluşmasının sigortacılık sektörüne katkıda bulunduğu tespitine yer verilen açıklamada, Türkiye’de hayat sigortası dışı sigorta pazarında 2013 yılında güçlü bir kar elde edildiğine de dikkat çekildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER