18 Nisan 2024, Perşembe
spot_img

Fahri Uğur, Sompo Sigorta’nın hedeflerini Hayatımız Sigortalı’ya anlattı

Hayatımız Sigortalı Dergisi’nin yeni sayısında siz değerli okuyucularımızla yeniden beraberiz. Bu ay, 6 Şubat 2023 Kahramanmaraş merkezli depremlerin 1’inci yıl dönümü. Tüm ulusumuzu yasa boğan ve çok sayıda vatandaşımızın hayatını kaybettiği depremlerde sigorta sektörü de tüm paydaşları ile birlikte daha ilk günden vatandaşlarımızın yanında yer aldı. Bu ay, dergimizin kapak konuğu olan Sompo Sigorta Genel Müdürü Fahri Uğur’un şu sözleri oldukça anlamlı: “Böyle anlarda, yaptığımız işin sadece bir iş olmanın çok ötesinde olduğunu bilmek güzel.” Sompo Sigorta’nın da hedeflerini anlatan Uğur ile yaptığımız röportajı ilgi ile okuyacağınızı umuyoruz. Sigortamedya Genel Yayın Yönetmeni Can Kantar, editör yazısında sigorta sektöründeki güncel gelişmeleri kaleme alırken, sektörde yaşanan suistimallere dikkat çekiyor.

Toplu para ihtiyacı olan artık BES’ten ayrılmayacak

Derginiz bu ay da dopdolu. Bireysel Emeklilik Sistemi’nde (BES) önümüzdeki aylarda başlayacak ‘Alacağın Devri’ uygulaması ile ilgili dosya haberimiz de dikkatinizi çekecektir. Bankalardan kredi çekecek bireylerin, BES’teki birikimlerini teminat göstermesine imkân tanıyan alacağın devri ve mart sonunda başlayacak ‘kısmen ödeme’ uygulamaları sayesinde toplu para ihtiyacı olan bireylerin BES’ten ayrılmasına da gerek kalmayacak. Sektör çok zorlu geçen 2023 yılında da hızlı büyümeyi başardı. Toplam prim üretimi, yüzde 106,8 (reel yüzde 25,5) artarken, sektördeki hızlı büyümeyi değerlendiren analiz haberimiz de umarız ilginizi çekecektir. Sigorta şirketleri ile ilgili güncel gelişmelerin yer aldığı haberlerimiz de sizleri bekliyor. 

Bizden bu aylık da bu kadar. Hayatımız Sigortalı Dergisi’nin mart sayısında görüşmek üzere. Sağlıklı günler, keyifli okumalar dileriz.

Hayatımız Sigortalı Dergisi’nin Şubat sayısı yayınlandı. Yine dopdolu dosya konuları ve haberlerle dikkat çeken dergimizin son sayısına Türk Telekom e dergi, DijitalBasin.com ve SigortaMedyaDergilik üzerinden ÜCRETSİZ ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER