18 Nisan 2024, Perşembe
spot_img

Anadolu Hayat Emeklilik 2024 hedeflerini belirledi

Anadolu Hayat Emeklilik, her yıl geleneksel olarak düzenlediği Acenteler ve Direkt Satış Zirvelerini bu yıl ocak ayında gerçekleştirdi. Şirketin bu yıl odaklanacağı temel stratejilerin konuşulduğu zirvelerde, başarılı acentelere ve direkt satış ekibine ödülleri takdim edildi.

Anadolu Hayat Emeklilik, 18 Ocak’ta Acenteler Zirvesi’ni, 20 Ocak tarihinde ise Direkt Satış Zirvesi’ni gerçekleştirdi. 2023 yılı değerlendirmesi ve 2024 yılı sektör beklentilerinin yanı sıra şirketin bu yıl odaklanacağı temel stratejilerin konuşulduğu zirvelerde, başarılı acentelere ve direkt satış ekibine ödülleri takdim edildi. Zirvelere Anadolu Hayat Emeklilik İcra Kurulu, Genel Müdürlük yöneticileri ve çalışanları ile İş Portföy yöneticileri katılırken Direkt Satış Zirvesi’nde direkt satış ekibi ve Acenteler Zirvesi’nde şirketin acenteleri yerlerini aldı. 

“2023 senesini başarılı bir performansla kapattık”

Anadolu Hayat Emeklilik Genel Müdürü Murat Atalay, “Cumhuriyetimizin 100. yılı olması nedeniyle büyük önem taşıyan 2023 senesini başarılı bir performansla kapattık. Gönüllü BES ve otomatik katılım toplamından oluşan Bireysel Emeklilik Sistemi’ndeki katılımcı sayımız 2,8 milyonu aşarak kıymetli bir eşiği geride bıraktı. Bireysel Emeklilik Sistemi toplam katılımcı sayısında sektörün üzerinde bir büyüme performansı sergiledik. Yıl sonunda devlet katkısı dahil fon büyüklüğü tutarımız sene başından bu yana 58 milyar TL tutarında artarak yüzde 77,2 oranında büyüdü ve 134 milyar TL’yi aştı. Hayat sigortası branşında ise 2023 yılında şirketimizin toplam prim tutarı 7,1 milyar TL olarak gerçekleşti, prim üretimimizi geçen yılın aynı dönemine göre 2 katına çıkardık. 31 Aralık itibarıyla sektör geçen yıla göre yüzde 84 oranında büyürken yüzde 101’e ulaşan büyüme oranımız ile sektörde öne çıktık. Ekonomik büyümemizin yanı sıra, dijitalleşmeyi odağımıza aldığımız faaliyetlerimizin 2024 yılında da artarak devam edeceğini ifade etmek isterim. Hedefimiz sektörümüzde çıtayı en üst seviyelere taşıyarak geleceğe iz bırakmak olacak” diye konuştu. 

2024 hedefleri belirlendi

Acenteler ve Direkt Satış Zirvelerinde, Anadolu Hayat Emeklilik Genel Müdürü Murat Atalay’ın yanı sıra, İş Portföy Genel Müdürü Burak Sezercan, İş Portföy Genel Müdür Yardımcısı Nihan Özenç, Anadolu Hayat Emeklilik Genel Müdür Yardımcıları Didem Makaskesen ve Ahmet Altınsoy, Acenteler Müdürü Akay Ertit ve Bireysel Satış Müdürü Esin Oçan Yıldırım yaptıkları sunumlarla geçmiş yılın değerlendirmelerini ve 2024 yılına ait beklentilerini paylaştılar. Sunumlar sonrasında yapılan ödül töreni ile çeşitli kategorilerde başarı gösteren acentelere ve direkt satış ekibi çalışanlarına ödül verilirken aynı zamanda Anadolu Hayat Emeklilik’in uzun yıllardır birlikte çalıştığı direkt satış ekibi çalışanlarına da hizmet hatıraları takdim edildi. 

“Yeni dijital iş birliklerinin hayata geçirilmesi devam edecek”

Yıl boyunca yeni ürün ve hizmetlerin tanıtımı ile müşteri deneyimini iyileştirme ve yeni dijital iş birliklerinin hayata geçirilmesi çalışmalarının süreceğini ifade eden Atalay, “2024 yılında müşteri devamlılığının sağlanmasına yönelik aksiyonlar alırken sürekli olarak çeşitlendirdiğimiz ürün yelpazemiz ile yeni müşteri kazanımı faaliyetlerimize hız kazandırmaya devam edeceğiz. Odak noktamızda yer alan sürdürülebilirlik ve sosyal sorumluluk konularında da örnek uygulamalara imza atmayı sürdüreceğiz. Başarılarla dolu bir yılı geride bırakmamızda büyük emeği olan değerli iş ortaklarımıza ve çalışma arkadaşlarımıza içtenlikle teşekkürlerimi sunuyorum. Anadolu Hayat Emeklilik’in yükselen bu başarı ivmesinde, çok değerli katkılarınızın devam edeceğine inanıyorum” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER