20 Mayıs 2024, Pazartesi
spot_img

Türk Eximbank, Gaziantepli sanayicilere ihracat sigortasını anlatacak

Türk Eximbank ve Gaziantep Sanayi Odası (GSO) iş birliğiyle düzenlenen ‘Kredi ve Sigorta Programları Tanıtım Toplantısı’nda kısa-orta-uzun vadeli ihracat kredileri, uluslararası krediler ile ihracat kredi sigortası hakkında katılımcılara bilgi verilecek. Türk Eximbank ve Gaziantep Sanayi Odası (GSO) işbirliğiyle düzenlenen ‘Kredi ve Sigorta Programları Tanıtım Toplantısı’ yarın Gaziantep’te gerçekleştirilecek. GSO Meclis Salonu’nda saat 14.00’da başlayacak toplantıya, Türk Eximbank Ankara Bölge Müdürü Funda Baydar ile birlikte banka uzmanları katılacak.

İhracatın geliştirilmesi, ihraç edilen mal ve hizmetlerin çeşitlendirilmesi, yeni pazarlar kazandırılması, ihracatçıların uluslararası ticarette paylarının artırılması, girişimlerinde gerekli desteğin sağlanması, ihracatçılar ve müteahhitlere uluslararası piyasalarda güvence sağlanması, yurtdışında yapılacak yatırımlar ile ihracata yönelik yatırım malları üretim ve satışının desteklenmesi hedefleri doğrultusunda faaliyet gösteren Türk Eximbank, Gaziantepli sanayicilere, kredi ve sigorta programları hakkında bilgi verecek. Katılımın ücretsiz olduğu toplantıda banka uzmanları, Türk Eximbank’ın faaliyetleri, kısa-orta-uzun vadeli ihracat kredileri, uluslararası krediler ile ihracat kredi sigortası hakkında sunum yapacaklar. Daha sonra, katılımcıların sorularını yanıtlayacak.

Tüm sanayicileri toplantıya katılmaya davet eden GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adil Konukoğlu, açıklamasında, Türk Eximbank’ın sunduğu finansman imkânlarıyla ihracatçılara büyük destek verdiğini ve önemli bir teşvik unsuru olduğunu belirtti. Sanayi ve ticaret merkezi Gaziantep’in hızla büyüdüğünü ifade eden Konukoğlu, kentin ihracat potansiyelinin çok yüksek olduğuna, ihracatçı sayısının da her geçen yıl arttığına işaret etti. Konukoğlu, Türk Eximbank’ın sağladığı desteklerin, Gaziantep’in 2023 yılında 30 milyar dolarlık ihracat hedefine ulaşılmasında oldukça önemli olduğunu kaydetti. haberciniz.biz

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER