23 Nisan 2024, Salı
spot_img

‘Deprem özel’, Hayatımız Sigortalı’da

Bir Hayatımız Sigortalı Dergisi’ni daha siz değerli okuyucularımıza ulaştırmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz. Ancak, önceki sayılardan farklı olarak mutluluğumuz buruk bir mutluluk. Asrın felaketi olarak nitelendirilen, 6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 ilimizi etkileyen depremlerle gerçekten yıkıldık. Depremlerde hayatını kaybeden ve yaralanan sayısı giderek artıyor. Biz de Hayatımız Sigortalı Dergisi olarak bu ay, tarihimizde ilk defa bir kapak konuğuna yer vermedik. ‘Deprem özel’ sayısı hazırladık. Deprem ve doğal afetler deyince Türkiye’de ilk akla gelen kurum da Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK). Bu satırları yazarken, depremlerden sonra hızla aksiyon alan DASK’ın ödediği tazminat tutarı 1 milyar TL’yi geçmişti.

DASK’ta yüzde 100 sigortalılık oranı şart oldu

Son yaşanan depremlerle artık şunu da rahatlıkla söyleyebiliriz ki; “DASK’ta yüzde 100 sigortalılık oranı şart oldu.” Güncel gelişmelerin yer aldığı DASK ve Zorunlu Deprem Sigortası (ZDS) ilgili dosya haberimizi ilgiyle okuyacağınızı düşünüyoruz. DASK Teknik İşleticisi Türk Reasürans’ın Genel Müdürü Selva Eren de yaptığımız röportajda DASK’ın hedeflerini anlattı. Her deprem ve doğal afetten sonra olduğu gibi son yaşanan depremler sonrasında da ZDS’de poliçe üretimindeki artışı değerlendiren Eren, bu durumun DASK’a olan güvenin bir göstergesi olduğunu söyledi. Sigortamedya Genel Yayın Yönetmeni Can Kantar, editör yazısında depremlerde sigorta sektörünün hem acente ve sigortalılarına hem de depremzedelere verdiği desteğe dikkat çekti. Gerçekten de büyük bir özveri göstererek elini taşın altına koyan sektörün ve sigorta şirketlerinin deprem bölgesine verdiği destekle ilgili haberimiz de ilginizi çekeceğini düşünüyoruz. Derginiz de bu ay DASK dışında, konut ve hayat sigortalarını önemini anlatan haberler dışında sigorta ve onarımcı şirketlerin deprem bölgesindeki sigortalılar, dağıtım kanalları ve depremzedelere yönelik aldığı aksiyonlarla ve verdiği desteklerle ilgili haberlerimiz de yer alıyor.

Hayatımız Sigortalı Dergisi olarak bizden bu aylık da bu kadar. Depremlerde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralananlara acil şifalar diliyoruz. Bir sonraki dergimizde görüşmek üzere, sağlıcakla kalın…

Hayatımız Sigortalı Dergisi’nin geçmiş tüm sayılarına ve son sayısına Turkcell Dergilik, Türk Telekom e-dergi, DijitalBasin.com ve SigortaMedya Dergilik üzerinden ÜCRETSİZ ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER