26 Mayıs 2024, Pazar
spot_img

Can Kantar: “Uçan şezlong evinizin camını kırabilir”

Sigorta yaptırmak için artık daha çok sebebimiz var. Geçtiğimiz hafta Sigorta Ekranı‘na konuk olan AcnTURK Sigorta Genel Müdürü Murat Dişci son yıllarda özellikle kaza yapmayan iyi sürücülerin özellikle Kasko yaptırmadığını söyledi. Sistemden çıkmışlar. Yani, “ben iyi sürücüyüm, kaza da yapmıyorum, neden kaskoya para ödeyeyim” diye düşünerek sistemden çıkıyor. Tehlikeli tarafı da bu. Çünkü siz çok iyi bir sürücü olabilirsiniz ama karşıdan gelen iyi sürücü olmayabilir. Ama tüm bunların yanı sıra araç durduğu yerde de hasar yaşayabilir ya da çalınabilir. Veya iklim değişimlerinden dolayı meydana gelecek risklerle karşılaşabilir.

İklim değişiklikleri büyük risk

Geçtiğimiz günlerde Dubai’de yaşanan faciayı sosyal medyadan takip ettim. Seyrederken bile korktum. Amerikan Hollywood film stüdyoları gibiydi. Yıllar önce Dubai’ye gittiğimde bir taksi şoförü ile sohbet ediyordum. “Bizim burada trafik kazası olmaz. Yılda bir iki kez yağmur yağar bütün trafik kazaları da o günlerde olur” demişti. Ama gördük ki riskler sadece bir yağmur ve trafik kazaları ile sınırlı değilmiş. Yer yerinden oynadı. Hortum her şeyi alıp götürdü. Ceviz büyüklüğünde dolu yağdı.

Geçtiğimiz aylarda da benzeri Antalya’da yaşanmıştı. Dolu yağdı. Havaalanının pisti buzla kaplandığı için uçaklar inemedi. Antalya’da kış ne kadar olabilir ki? Ama yaşandı ve yaşam felç oldu. Her şeyimiz risk altındaydı. Geçtiğimiz yıllarda bir yazımda ucuz olsun diye, “zaten dokuzuncu katta oturuyorum cam kırılması teminatını almayayım, top mu gelip de kırılacak” diye sigorta yaptıran dostlarımı yazmıştım. Top gelmesini bırakın 9’uncu katın camına şezlong bile gelip kırabiliyor. Artık iklim değişimleri çok büyük bir risk. Değerlerinizi korumak için en yakın bir sigorta acentesi ile mutlaka görüşün derim

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER