20 Temmuz 2024, Cumartesi
spot_img

BNP Paribas Cardif, emeklilik pazarında yeni yatırıma hazırlanıyor

heyecanimiz-var-sirket-bakiyoruzPNP Paribas Cardif İdare Kurulu Başkanı ve CEO’su Pierre de Villeneuve, Türk pazarına 200 milyon Euro yatırım yaptıklarını ortaya koyarak, “Bireysel emeklilik pazarındaki hacmimizi büyütmek için yeni şirket bakıyoruz” diye belirtti.

Arcaajans

BNP Paribas Cardif İdare Kurulu Başkanı ve CEO’su Pierre de Villeneuve, Türk pazarına 200 milyon Euro yatırım yaptıklarını ve yatırıma devam edeceklerini açıkladı. Villeneuve, yeni bir bireysel emeklilik kuruluşu alabileceklerinin de sinyalini verdi. Geçen hafta Türkiye’ye gelen Pierre de Villeneuve, Hürriyet’e özel söylemlerde bulundu. Türkiye’nin de içinde yer aldığı 36 memlekette çalışma gösterdiklerini, özellikle Avrupa, Latin Amerika ve Asya’da güçlü konumda olduklarını ifade eden Pierre de Villeneuve, dünyada sundukları işsizlik, kredi gibi koruma sigortaları ile kişileri teminat altına aldıklarını, bireysel emeklilik sistemi ile de emeklilik planları sunduklarını açıkladı.

Pierre de Villeneuve, 2007 senesinde Türkiye pazarına girerek, işsizlik sigortasını başlattıklarını ifade ederek, “Cardif olarak değişik ülkelere giderek, değişik partnerle ortaklıklar yapıyoruz. Türkiye’ye de potansiyeli yüksek olduğundan dolayı yatırım yaptık. Kar beklentisi ile de yatırım yapmadık, ihtiyaca yönelik ürünlerle pazara girip, kendimize pazar oluşturmak istedik. Dünyada uyguladığımız işsizlik sigortasını başlattık ve çok fazla ciddi sonuçlar aldık” diye açıkladı.

200 MİLYON EURO YATIRDIK

Pierre de Villeneuve, Türk sigorta pazarına 200 milyon Euro yatırım yaptıklarına da değinerek, birkaç yıl içinde yatırımın sonuçlarını alacaklarını açıkladı. Bugün için koruma sigortalarında referans şirket konumunda olduklarını, ancak emeklilikte beklentilerin altında bir hacimde kaldıklarını vurgulayan Pierre de Villeneuve, sözlerini şu şekilde devam ettirdi:
“Gelecekte emeklilikte de pazar payımızı artıracağımıza inanıyorum. Tasarruf uzun vadeli bir iştir ve şirketlerin karlılığa geçme zamanı 5 ila 10 sene arasındadır. Biz ise pazara yeni girdik. Bugün için bireysel emeklilik sistemi karsız bir pazar gibi gözükse de bu duruma hükümet kayıtsız kalamaz, lazım gelen tedbirleri alacak ve uzun zamanda pazar karlılığa geçecektir. Bizim açımızdan da hemen kar etmek yerine önceliğimiz maliyetlerimizi yönetebilmek. Gurubun emeklilik sistemine bakışı üç yönlü; banka, portföy yönetim kuruluşu ve biz. Bu açıdan değerlendirildiğinde grup adına emeklilikten para kazandığımızı söyleyebilirim.”

PAZARDA BÜYÜMEK İSTİYORUZ

Pierre de Villeneuve, gelişmelere açık olduklarını ve bireysel emeklilikte büyüklüğü büyütmek için şirket satın alabileceklerini de belirtti. Grubun stratejisinin satın almaktan çok fazla ortaklık kurma yönünde olduğuna tüm dikkatleri üzerinde toplayan Pierre de Villeneuve, “Türk pazarını araştırdık, hem büyüklüğü büyütmek hem de dağıtım kanalı için şirket satın alabiliriz. Şimdi pazarda belirgin şirketler var, ancak dağıtım kanalı ve banka sigortacılığı ile bizim açımızdan heyecan uyandıran şirket bakıyoruz” diye açıkladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER