19 Temmuz 2024, Cuma
spot_img

Voleybol’un Resmi Sigorta Sponsoru: AXA Sigorta

Kupa Voley turnuvasının isim sponsoru olan AXA Sigorta, Türkiye Voleybol Federasyonu’nun (TVF) ilk “Resmi Sigorta Sponsoru” oldu. AXA Sigorta yapılan anlaşma kapsamında TVF’ye ait ve kullanımında olan tüm taşınmazların yanı sıra maçlar esnasında tribünleri ve maçı takip eden seyircileri yaşanabilecek olumsuz durumlara karşı güvence altına alacak.

AXA Sigorta ve TVF arasındaki iş birliği 26 Aralık Çarşamba günü AXA Sigorta Genel Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen AXA Sigorta Kupa Voley Bayanlar Kategorisi Kura Çekimi’nin ardından AXA Sigorta CEO’su Yavuz Ölken tarafından açıklandı.

Yavuz Ölken
AXA Sigorta CEO’su Yavuz Ölken

Türk sporunun “parlayan yıldızı” voleybola destek verme fırsatı buldukları için memnuniyet duyduklarını ifade eden AXA Sigorta CEO’su Yavuz Ölken, “Temel işimiz olan sigortacılığın sorumluluklarını yerine getirmenin yanı sıra toplumun ihtiyaçlarına duyarlı bir kurum olarak üzerimize çok daha fazlasının düştüğüne inanıyoruz. İnsanların daha iyi bir yaşam sürmelerine katkı sağlama misyonuyla insanları daha aktif bir yaşam sürmeye ve spor yapmaya teşvik edecek iş birliklerini çok önemsiyoruz. Bu kapsamda bize başarılarıyla gerçek bir ilham kaynağı olan Türkiye Voleybol Federasyonu’nu olası olumsuz durumlara karşı teminat altına alıyoruz.

İnanıyorum ki bu sayede Federasyonumuz lojistik süreçleri düşünmeden asli işini yaparken gösterdiği muazzam başarıyı sürdürecek, genç sporcularımıza da destek vererek bu alanda dünyadaki başarılarımıza yenilerini ekleyecek. Biz tüm bu süreçlerde her zaman onların arkasında olmaya devam edeceğiz.” dedi. Ölken ayrıca bu iş birliği kapsamında Federasyon çalışanlarını da kendi tespitleri doğrultusuna sigortalayacaklarını da belirtti.

Kupa Voley’in kura çekimi yapıldı

Karaköy’de bulunan AXA Sigorta Genel Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen kura çekimine, Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Başkanı Mehmet Akif Üstündağ ve asbaşkan Ahmet Göksu ile AXA Sigorta CEO’su Yavuz Ölken katıldı.

Yavuz Ölken’e voleybola desteklerinden dolayı teşekkür eden Üstündağ,  “Hepimiz aynı takımdayız. Yavuz Ölken’in bu samimi yaklaşımı ve voleybola destek sağlamasından dolayı kendisine teşekkür ediyorum. AXA Sigorta, Voleybol Federasyonunun sigorta sponsoru oldu. Bugün burada o imza törenini de gerçekleştirmiş oluyoruz. Kendilerine bir kez daha teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

Vestel Venus Sultanlar Ligi’nin birinci devresinde ilk 4 sırada yer alan takımlar kupanın finallerinde eşleşmede seribaşı oldu. Ligde şu anda 4. sıra, 5. sırada bulunan Beşiktaş’ın maç eksiği sebebiyle belli değil. Beşiktaş’ın Eczacıbaşı VitrA ile yapacağı karşılaşmanın sonucuna göre 4. sırayı ya Beşiktaş ya da Galatasaray HDI Sigorta alacak.

Kupada eşleşmeler şöyle oluştu:

kupa voley kura
AXA Sigorta Kadınlar Kupa Voley’in kura çekimi yapıldı

Eczacıbaşı VitrA – Nilüfer Belediyespor-Kameroğlu Beylikdüzü Voleybol İhtisas eşleşmesinin galibi

Galatasaray HDI Sigorta veya Beşiktaş – Aydın Büyükşehir Belediyespor-Karayolları eşleşmesinin galibi

VakıfBank – Galatasaray HDI Sigorta veya Beşiktaş-Çanakkale Belediyespor eşleşmesinin galibi

Fenerbahçe Opet – Halkbank-Türk Hava Yolları eşleşmesinin galibi

Vestel Venus Sultanlar Ligi’nde bulunan 12 takımın mücadele edeceği AXA Sigorta Kupa Voley’de seribaşı olan 4 takım müsabakalara finallerden başlayacak. 5-12. sıra arasındaki 8 takım kura çekiminin ardından biri kendi sahasında diğeri deplasmanda 2 maç oynayacak. Puan üstünlüğünü elde eden takım finallere adını yazdıracak. Puan eşitliği durumunda ise 15 sayılık altın set oynanacak.

Kupada 5-12. sıradaki takımların eşleşmelerinde ilk maçlar 4 Ocak, rövanşları ise 7 Ocak’ta yapılacak. Finaller ise mart ayında İzmir’de tek maç eleme usulüne göre oynanacak.

Kupa Voley’in ana sponsoru AXA Sigorta

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER