19 Temmuz 2024, Cuma
spot_img

Aviva Türkiye’deki elementer sigorta şirketini sattı

Aviva plcAviva Plc, Türkiye’deki elementer sigorta şirketi Aviva Sigorta’yı EMF Capital Partners liderliğindeki girişim sermaye ortaklığına sattığını duyurdu. Satışın, Aviva’nın cazip gelir elde edebileceği alanlara odaklanma stratejisinin bir parçası olduğu belirtildi.

Aviva’nın, Londra merkezli, İstanbul’da ve Moskova’da da temsilcilikleri bulunan EMF Capital Partners Ltd. liderliğindeki girişim sermayesi ortaklarına satıldığı belirtildi. Anlaşmada, Aviva Sigorta’nın ana hissedarının EMF New Europe Insurance Fund olacağı ve FMO ve KFW DGO’nin her birinin eşit derecede minor payı olacağı belirtilirken sürecin 2014 yılın ilk yarısında tamamlanması planlanıyor.

EMF Capital Partners CEO’su Peter Lovas yaptığı açıklamada, anlaşma ile ilgili düşüncülerini şöyle dile getirdi: “Aviva Sigorta alımı açıklaması bizim için oldukça heyecan verici. Bu anlaşma, EMF Türkiye stratejisinin ana adımlarından biridir. Aviva Sigorta yönetimi ve çalışanları ile Türkiye’de kuvvetli bir elementer şirketi inşa etmek için sabırsızlanıyoruz.”

Aviva’nın Türkiye’deki hayat ve emeklilik şirketi AvivaSA’nın anlaşmadan etkilenmeyeceği belirtilirken, AvivaSA’nın grubun büyüyen önemli bir şirketi olduğuna değinildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER