19 Temmuz 2024, Cuma
spot_img

Allianz Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Cansen Başaran-Symes getirildi

CansenBasaranAllianz Sigorta ve Allianz Hayat ve Emeklilik şirketlerinin Yönetim Kurulu Başkanı Cansen Başaran-Symes oldu. Başaran-Symes, yönetim kurulu başkanlığı görevine başladı.

Türkiye’nin sigorta ve emeklilik şirketlerinden Allianz Sigorta ve Allianz Hayat ve Emeklilik şirketlerinin Yönetim Kurulu Başkanı Cansen Başaran-Symes oldu. 25 Mart 2014 tarihi itibarıyla göreve başlayan Başaran-Symes, Allianz’a sağlayacağı yenilikçi katkılarla Grubun Türkiye’deki güçlü konumunu daha da kuvvetlendirecek.

Allianz’ı geleceğe taşırken, kurumu bugünlere ulaştıran liderlerin tecrübelerinin önemli olduğunu belirten Başaran-Symes, bugüne kadar yaratılan değerlerin Allianz’ın bundan sonraki başarılarında da önemli bir yer alacağını ifade etti. Başaran-Symes, “Finansal hizmetler alanında dünyanın lider şirketlerinden Allianz Grubu’nun en önem verdiği pazarlardan biri olan Türkiye’de Yönetim Kurulu Başkanlığı görevi, benim için heyecan verici. İş dünyasında 33 yıllık tecrübemi, Allianz Türkiye’nin dinamik ve yenilikçi ekibinin deneyimi ile birleştirerek tüm paydaşlarımıza ve topluma daha fazla değer yaratacağımıza inanıyorum” diye konuştu.

Başaran-Symes, Allianz’ın daha iyi bir geleceğe hazırlanmasını sağlayacak

Türkiye’den sorumlu Allianz SE Yönetim Kurulu üyesi Oliver Baete ise “Başaran-Symes’in ulusal ve uluslararası piyasalardaki engin tecrübesinin Allianz’a olduğu kadar Türkiye sigorta ve finansal hizmetler sektörünün gelişmesine de katkı sağlayacağına inanıyoruz. Cansen Başaran-Symes, Allianz Türkiye CEO’su Solmaz Altın ile birlikte, Allianz Sigorta ve Allianz Hayat ve Emeklilik şirketlerinin daha iyi bir geleceğe bugünden hazırlanmasını sağlayacak” dedi.

Cansen Başaran-Symes kimdir?

1998-2012 tarihleri arasında PricewaterhouseCoopers (PwC) Türkiye Başkanlığı’nı yürüten ve şirketin ülke faaliyetlerinden sorumlu olan Başaran-Symes, 1990-2013 yılları arasında PwC firmasının ortağı olarak görev aldı. PwC Türkiye haricinde Kopenhag ve Londra ofislerinde de görev alan Başaran-Symes, 1998-2005 yılları arasında PwC Orta ve Doğu Avrupa Bölgesi’nin ve 2005-2008 yılları arasında da PwC Eurofirm şirketinin Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptı. 2000 yılında Dünya Ekonomi Forumu tarafından “Geleceğin Global Lideri” unvanını alan Başaran-Symes, 2004 yılında 100 aktif liderden oluşan “Geleceğin Global Liderleri” topluluğuna seçildi. Başaran-Symes, Türkiye finans sektörünün önde gelen isimlerinden Rüşdü Saraçoğlu’nun emekli olmasının ardından boşalan Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine getirildi.

Başaran-Symes aynı zamanda aktif olarak TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi, sayman üye ve Şirket İşleri Komisyonu Başkanı, Endeavor (Etkin Girişimci Destekleme Derneği) kurucu üyesi ve yönetim kurulu üyesi, FODER (Finansal Okuryazarlık ve Erişim Derneği) Danışma Kurulu Başkanı, BCCT (Ingiliz Ticaret Odası) danışma kurulu üyesi, Bağımsız Denetim Derneği- kurucu üyesi ve danışma kurulu üyesi olarak görev yapıyor. İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olan Başaran-Symes, evli ve bir çocuk annesi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER