23 Nisan 2024, Salı
spot_img

“Sigorta sürdürebilir mobilitenin vazgeçilmez bir parçasıdır”

İstanbul Teknik Üniversitesi İleri Araç Teknolojileri Uygulama ve Araştırma Merkezi (İLATAM) ve Sürdürülebilir Mobilite İnisiyatifi (SMİ) Derneği’nin 22 Şubat tarihinde düzenlediği Sürdürülebilir Mobilitenin Geleceği Zirvesi’nin Yeni Jenerasyon Mobilite Ekosistemleri’ panelinde konuşan Axa Sigorta CEO’su Yavuz Ölken, sigortanın sürdürülebilir mobilite ekosisteminin vazgeçilmez bir parçası olduğuna dikkat çekerek “Elektrikli araçlar için ürün hazırlanırken gelenekselin dışına çıkılması lazım dedi.

Axa Sigorta, sürdürülebilirlik odaklı projelere destek vermeye devam ediyor. 22 Şubat tarihinde İTÜ Maslak Kampüsü Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen Sürdürülebilir Mobilitenin Geleceği Zirvesi’ne katılan Axa Sigorta CEO’su ve Yönetim Kurulu Başkan Vekili Yavuz Ölken, ‘Yeni Jenerasyon Mobilite Ekosistemleri’ panelinde, Sigorta ve Bağlantılı Elektrikli Araçlar konularıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

İstanbul Teknik Üniversitesi İleri Araç Teknolojileri Uygulama ve Araştırma Merkezi (İLATAM) ve Sürdürülebilir Mobilite İnisiyatifi (SMİ) Derneği tarafından düzenlenen zirvede, dijitalleşme ve veri odaklı sistemlerin mobilite alanındaki rolüne dikkat çekilirken sürdürülebilir mobiliteye dair farkındalığın artırılması hedeflendi.  

Toplumun karşı karşıya kaldığı iklim değişikliği ve şehir mobilitesi gibi zorluklara çözüm bulmak amacıyla düzenlenen ve otomotiv kiralama, sigorta, şarj istasyonları ve yeni nesil ödeme sistemleri alanlarında faaliyet gösteren markalar ve sektördeki çeşitli paydaşların bir araya geldiği zirvede sektörün hızla değişen dinamikleri ve gelecek beklentileri konuşuldu.

“Sürdürülebilir mobilitenin geleceği için çalışmalarımıza devam edeceğiz”

Konuşmasında Axa Sigorta’nın sürdürebilir mobilite alanındaki destekleyiciliğini ve sigortanın bu ekosistemin vazgeçilmez bir parçası olduğunun altını çizen Ölken, “Elektrikli araçlar için ürün hazırlanırken gelenekselin dışına çıkılması lazım. Elektrikli araçlar, mobil ekosisteminin içindedir ve bu araçların sigortası da bu ekosistemin içinde var olmak zorundadır. Axa Sigorta olarak; sürdürülebilir mobiliteye olan bağlılığımızı ve çözüm odaklı yaklaşımımızı koruyor, nesnelerin interneti teknolojisi ve mobil aplikasyonlar ile bu ekosisteme dahil oluyoruz. Elektrikli araçlar için; duvar tipi şarj ünitesi ve şarj kablosu teminatı, batarya ve siber güvence teminatı sunarken yerinde şarj hizmeti ile şarj istasyonlarını sigortalılarımızın bulunduğunuz yere getirerek yola güvenle devam etmelerini sağlıyoruz. Sürdürülebilir mobilitenin geleceği için yeni jenerasyon mobilitelerine yönelik çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER