22 Nisan 2024, Pazartesi
spot_img

AgeSA ve Aksigorta, deprem mağduru çocuklara el uzatıyor

“Sabancı Cumhuriyet Seferberliği” kapsamında Nirengi Derneği iş birliğiyle hayata geçirdikleri “Geleceğe Umutla” projesi ile Hatay Serinyol’da bulunan Çocuk Etkinlik ve Psikososyal Destek Merkezi’ni destekleyen AgeSA ve Aksigorta; psikoeğitimler, oyun terapileri, hobi, spor, müzik ve yaratıcı drama atölyeleri ile depremden etkilenen yaklaşık 400 çocuğun hayatına dokunacak.

Sabancı Topluluğu tarafından 2021 yılında sürdürülebilir bir yaşam için öncü ve örnek olmak misyonuyla doğaya, canlılara ve yeni nesillere güzel bir gelecek bırakmak ve Atatürk’ün emanetine sahip çıkmak için topluluk şirketlerindeki çalışanlar ve paydaşlarının katılımıyla hayata geçirilen Sabancı Cumhuriyet Seferberliği devam ediyor. Eğitim ve kalkınmayı ‘Cumhuriyet meselesi‘ olarak gördüğünü açıklayan ve seferberlik ruhunu bu yıl deprem bölgesine taşıyan Sabancı Topluluğu, bölgenin yerel kalkınmasına destek olacak anlamlı projelere imza atıyor.

Bu kapsamda AgeSA ve Aksigorta, Nirengi Derneği’nin Hatay Serinyol’daki “Çocuk Etkinlik ve Psikososyal Destek Merkezi”nde, Eylül ayında başlayan ve yılsonuna kadar devam edecek “Geleceğe Umutla” projesi kapsamında haftanın 6 günü farklı yaş gruplarından çocukların psikoeğitim ve oyun terapileriyle iyi olma haline destek oluyor. Aynı zamanda hobi, spor, müzik ve yaratıcı drama gibi farklı alanlarda atölyeler düzenlenerek sosyal becerilerinin geliştirilmesi de amaçlanıyor. İki şirketten gönüllü çalışanlar da haftada bir gün etkinliklere katılarak çocukların iyi olma hallerine katkıda bulunuyor.

Yıl sonuna kadar 400 çocuğa ulaşılacak

Destek Merkezi’nde üst yönetim ekipleri ile 100’e yakın çocuk ve ailelerinin katıldığı bir panayır etkinliği düzenleyerek Cumhuriyetin 100. yılını da kutlayan iki şirket, gönüllülerin çocuklarla her hafta çeşitli etkinliklerle bir araya geldiği proje kapsamında yıl sonuna kadar yaklaşık 400 çocuğa ulaşmayı hedefliyor. 

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Sabancı Cumhuriyet Seferberliği kapsamında iki yıl boyunca toplam 22 bin Sabancı Gönüllüsü 48 şehirde toplam 270 etkinlik düzenledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER