24 Nisan 2024, Çarşamba
spot_img

BNP Paribas Cardif’in BPU Fonu zirvede! 

BNP Paribas Cardif’in BPU Fonu, BEFAS’ta işlem gören Kamu Dış Borçlanma Araçları fonları arasında son 6 aylık getiride ve yılbaşından 3 Ekim 2023 tarihine kadar olan getiride ilk sırada yer alıyor.

BNP Paribas Cardif, Paribas Cardif Birinci Kamu Dış Borçlanma Araçları Emeklilik Yatırım Fonu (BPU) ile yatırımcılarına değer katıyor. Fon, Bireysel Emeklilik Fon Alım Satım Platformu’nda (BEFAS) işlem gören Kamu Dış Borçlanma Araçları fonları arasında son 6 ayda ve yılbaşından 3 Ekim 2023 tarihine kadar olan getiride birinci sırada yer alıyor.

“BPU fonu düzenli ve sürekli gelir akışı yaratmak amacıyla oluşturuldu”

Yatırım stratejisi, ağırlıklı olarak T.C. Hazinesi ve tarafından uluslararası piyasalarda ihraç edilen ABD Doları cinsi Eurobond’lar başta olmak üzere, yabancı para cinsinden kamu ve özel sektör tahvil-bonoları içeren bir portföyden oluşan BPU fonu ile BES katılımcılarının yatırımlarına değer kazandırdıklarını belirten BNP Paribas Cardif Türkiye Genel Müdürü Cemal Kişmir, “BPU fonumuz; döviz cinsinden getiri elde etmek ve gerçekleştirdiği Eurobond yatırımlarından düzenli ve sürekli gelir akışı yaratmak amacıyla oluşturulmuştur. Bu fonumuz, BEFAS’ta işlem gören Kamu Dış Borçlanma Araçları fonları arasında 2023 yılbaşından 3 Ekim tarihine kadar getiri açısından, yatırımcısına TL bazında brüt %55’lik bir kazanç sağlayarak 1. sırada yerini almıştır” dedi.

BES fonlarının yönetimini TEB Portföy Yönetimi aracılığıyla katılımcılarına sunan BNP Paribas Cardif, fonlarının yönetimini yakından takip ederek katılımcılarının fon getirisi ile ilgili düzenli olarak bilgilendirilmeler sağlıyor ve yatırımcısını koruyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER