24 Mayıs 2024, Cuma
spot_img

Acenteler için ‘yönetmelik’ semineri düzenlendi

satsoSATSO bünyesinde, “Sigorta Acentelerine Sağlanan Personel İstihdamına Yönelik Avantajlar ile Sigorta Acenteleri Yönetmeliği Bilgilendirme Semineri” düzenlendi. Seminerde, sektör ile ilgili yönetmelik konusunda sektör temsilcilerinin hâkim olması gereken noktalar irdelendi

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) bünyesinde 16. Meslek Komitesi tarafından düzenlenen “Sigorta Acentelerine Sağlanan Personel İstihdamına Yönelik Avantajlar ile Sigorta Acenteleri Yönetmeliği Bilgilendirme Semineri” SATSO Ali Coşkun Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Seminere SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, İş-Kur Sakarya İl Müdürü Tekin Kaya, İTO Meclis Üyeleri; Levent Korkut ve Hasan Usta, Sigortacılık İl Delegesi Zekeriya Başoğlu, SATSO 16. Meslek Komitesi’nden Meclis üyeleri; Zafer Yıldırım, Oktay Topçu, Ayhan Akdağcı ile Komite Başkanı Mustafa Tekneci, Komite üyeleri ve çok sayıda sektör temsilcisi iştirak etti.

“Olumlu sonuçlanan çalışmalara imza attık”

Toplantının açılış konuşmasını yapan SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, komite çalışmaları hakkında değerlendirmelerde bulundu. Kösemusul, “Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası olarak üyelerimizin menfaatlerini korumak ve iş dünyasında başarılı bir şekilde ilerleyebilmelerini sağlamak adına 7/24 hizmet ediyoruz. Bu anlamda sektörlerimizin Odamız çatısı altındaki en önemli temsilcileri olan komitelerimiz de gayretli çalışmaları ile en önemli iç paydaşlarımız arasında yer alıyor. Meslek Komitelerimiz üyelerimizle aramızdaki iletişimi sürekli kılmak ve hizmetler, talep ve beklentiler konusunda köprü olmaya devam ediyor. Komitelerimizin sektörel anlamda da etkili ve başarılı çalışmaları ile ulusal anlamda da örnek teşkil ediyor. Üyelerimizin endişe duyduğu konuları çözmek ve sıkıntılarını gidermek üzere hizmet ediyoruz. Bu bağlamda 16. Meslek Komitemiz ile birlikte olumlu sonuçlanan çalışmalara imza attık. GSM operatörünün haksız rekabete neden olacak ve sigorta acentelerini ve sigortalıları mağdur edecek uygulamanın engellenmesi bunlara verilecek örneklerden biridir. Komitemize, üyeleri için gösterdikleri hassasiyet ve gayretlerinden dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Sigorta bilincinin küçük yaşlarda oluşmasını sağlamak için yarışma düzenleme kararı aldık

16. Meslek Komitesi Başkanı Mustafa Tekneci ise komite çalışmaları ve sigortacılık haftası etkinlikleri hakkında bilgi vererek şunları dile getirdi: “Komite olarak sigortacılık haftasının şehrimizde kutlanmasını iki aşama olarak planladık. Birinci aşama acentelerimizi bilgilendirmek ve bilinçlendirmek, ikinci aşama ise sigorta bilincini arttırmak. Birinci aşamayı gerçekleştirmek, acentelerimizi bilgilendirmek ve bilinçlendirmek için bugün burada toplanmış bulunuyoruz. İkinci aşama olarak, sigorta bilincinin küçük yaşlarda oluşmasını sağlamak ve sigorta bilinirliğini artırmak için ilköğretim düzeyinde resim yarışması düzenleme kararı aldık. Buradan komitemize her konuda verdikleri destekten ve daha önce yapılmamış bir etkinliğin yapılmasında bizlerden desteklerini esirgemeyen SATSO Başkanımız Mahmut Kösemusul ve değerli yönetim kurulu üyelerine huzurlarınızda tekrar teşekkür etmek istiyorum.”

Tekneci, kayıt dışılık ve sektörde çantacı olarak tabir edilen sahte sigortacılarla mücadele etme noktasında komitenin çalışmaları hakkında da bilgi verdi. Tekneci, “Biz acenteler birlik ve beraberlik içinde çalışırsak mücadele gücümüz olur, herkes kendi şahsi menfaati için ayrı ayrı mücadele etmeye çalışırsa bizim sorunlarımızın daha da büyüyeceği bir gerçektir. Acente arkadaşlarımızla iletişim kanalımız daima açık. Ve daima sorunları illa ki bir dilekçeye bağlayarak değil müdahale edilmesi gereken yerlerde direkt müdahale, şikâyet edilmesi gereken yerlerde kurumlarla iletişim yoluyla sonuç aramamız gerektiğini her ortamda söylüyoruz. Unutmayalım ki çantacı tabir ettiğimiz kişilere de yine acentelerimiz yardımcı olmakta ve diğer acente arkadaşların ekmeğine mani oluyor. Yine unutmayalım ki ekmeğimiz için şikâyet, ispiyonlamak değildir. Görülen bir yanlışın iletilmesi haksızlığın ortadan kaldırılması için önemlidir. Sizi haksız yere ekmeğinizden edenlerle mücadele etmezseniz bir gün kendi dükkânınızın kapısına kilit vurmak zorunda kalabilirsiniz. Bugün yapacağımız bu çalışmaların sektörümüze fayda getirmesini, acentelerimiz için hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Sigortacılığın sürekli kendini geliştiren ve yenileyen bir sektör olarak istihdam faktörü ve buna bağlı olarak eğitimin büyük önem taşıdığının bilinci ile çalışmasının önemine dikkat çekilen seminerde, sektör ile ilgili yönetmelik konusunda sektör temsilcilerinin hakim olması gereken noktalar irdelendi.
medyabar.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER