20 Haziran 2024, Perşembe
spot_img

Giresunlu sigortacılar tarım sigortasına dikat çekiyor

fındıkGiresun sigorta acenteleri, Sigorta Haftası kapsamında düzenlenen etkinlikler çerçevesinde Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu’na ziyarette bulundu

26-31 Mayıs 2014 tarihleri arasında kutlanan Sigorta Haftası dolayısıyla çeşitli ziyaretlerde bulunan Giresun sigorta acenteleri, Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu’nu ziyaret ederek bir süre sohbet ettiler.

Çakırmelikoğlu, “Sigortanın önemini fındık üreticisi olarak daha iyi anlıyoruz” diyerek, tarım sigortalarının önemine dikkat çekti. Çakırmelikoğlu, daha sonra konuşmasına şu şekilde devam etti: “Türk halkı sigara ve içkiye, sigortaya harcadığından çok daha fazla para harcıyor. İnsan yaşamının en önemli etkenlerinden biri hiç kuşkusuz can ve mal güvenliğidir. Bu güvenliğin kurumsal yapısı günümüzde sigortacılık sektörüdür. Bugün sigortacılık sektörünün geldiği aşama, Avrupa ülkelerinden aşağı değildir. Keza devletimizin bireysel emekliliğe verdiği destek ile de bu sektörde ciddi çalışmalar yapılıyor. Sigortacılık sektörünün önemini bölge olarak fındıkta don olayında gördük. Tarım sigortasını yaptıran çiftçilerimiz ürün kaybında yaşadığı mağduriyeti giderirken, sigorta yaptıramayanların durumu ise ortada. Bu bakımdan sigorta en azından geleceğimizin güvenle inşa edilmesinde önemli bir araçtır.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER