16 Haziran 2024, Pazar
spot_img

Zurich Sigorta’dan 70 milyar dolarlık prim üretimi

BIL_15_MachtnetzZurich Sigorta Grubu, 2013 mali yılında 70 milyar dolar prim üretimi ve 4.7 milyar dolar faaliyet kârı elde ettiğini açıkladı.

Grubun CEO’su Martin Senn, yaptığı açıklamada, “2013 yılında 70 milyar doların üzerindeki prim üretimimizle, hayat dışı ve hayat sigortası branşlarında başarılı sonuçlar elde ettik. Bir önceki yıla kıyasla faaliyet kârımızı yüzde 15 artırarak 4.7 milyar dolara ulaştık. Zurich’in güven veren sonuçları ve güçlü sermaye yapısı, yönetim kurulumuzun hisse başına 17 İsviçre Frangı temettü ödemesini sağladı. Birleşik rasyomuz, maliyet avantajının yanı sıra 2012 yılına kıyasla 2013’de daha az doğal felaket yaşanmış olduğu için daha olumlu sonuçlandı. Ayrıca, poliçe üretimine getirdiğimiz disiplin sayesinde 2013 yılında hasar oranımız da iyileşti” dedi.

Senn, şöyle devam etti: “2013 yılında hayata geçirdiğimiz Yatırımcı Günü’nde belirttiğimiz gibi, genel anlamda iş sonuçlarımız planladığımız şekilde başarılı gerçekleşti. Büyük kurumsal müşterilerimize hayat dışı sigorta ve hayat branşlarını beraber sunarak elde ettiğimiz başarılı yaklaşıma devam edeceğiz. Kuzey Amerika’daki ticari alanda elde ettiğimiz gücümüzü, dünya genelinde orta boyutlu müşterilerimize daha iyi hizmet sunmak için kullanmayı düşünüyoruz. Ayrıca geliştirebileceğimize inandığımız bölgelerde bireysel müşterilerimize özel çözümlerimize daha fazla odaklanacağız.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER