24 Mayıs 2024, Cuma
spot_img

Zurich Sigorta CFO Vekili görevine Ertan Özay atandı

ertan ozayZurich Sigorta CFO Vekili görevine Ertan Özay atandı

Kariyerine 1997 yılında Bosch-Siemens’in Mali Kontrol departmanında Uzman olarak başlayan Ertan Özay, daha sonra 1999-2002 yılları arasında AdvanSA firmasında Bütçe Kontrol ve Maliyet Muhasebesi Uzmanı olarak görev aldı.

Sigorta sektörüne 2003 yılında Aksigorta’da İç Denetim Müdür Yardımcısı olarak giriş yapan Özay, bu şirketteki Muhasebe, Bütçe ve Raporlama Birim Müdürlüğü’nün ardından, bu alandaki deneyimine 2006 yılında Eureko Sigorta’da Mali İşler, Bütçe ve Raporlama Departmanı Güçlendirilmiş Yönetmeni olarak devam etti. 2007 yılında Groupama Sigorta’ya Mali İşler Müdürü olarak atandı. 2009 yılında Groupama’da Mali İşler ve Tahsilat Grup Müdürlüğü’nü üstlenmesinin ardından görevine ek olarak Groupama Sigorta, Groupama Emeklilik ve Groupama Inv. Bosphorus Holding Yönetim Komitesi Üyeliği görevini yürüttü. Özay bu çerçevede 2013 yılına kadar grup genelinde ve yerel olarak yürütülen projelerde önemli sorumluluklar üstlendi. Özay son olarak BNP Paribas Cardif’e bağlı hayat, hayat dışı ve bireysel emeklilik şirketlerinin Muhasebe, Bütçe ve Raporlama Direktörü olarak görev yapmaktaydı.

Ertan Özay kariyeri boyunca finansal yönetim sistemlerinde performans ve verimlilik üzerine başarılı çalışmalara imza atmıştır.

İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği bölümünden mezun olan Ertan Özay, 1997 yılında aynı üniversitede MBA derecesini tamamladı. Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik ve Sigortacılık Bağımsız Denetim Sertikaları sahibidir. Ertan evli ve iki çocuk babasıdır.

– Basın Bülteni

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER