5 Aralık 2023, Salı
spot_img

Ziraat Sigorta, tamamlayıcı sağlık ürününü yeni yılda çıkaracak

ziraat- necdet ozkanZiraat Sigorta’nın sektöre paralel çalışmalar yürüttüğünü söyleyen Ziraat Sigorta Bireysel Teknik Müdürü Necdet Özkan, “2015 yılında tamamlayıcı sağlık ürünümüzü sigortalılarımıza sunmayı hedefliyoruz” dedi.

Sigorta şirketleri, SGK’lı olan ama özel hastanelerde tedavi görmek isteyen vatandaşlara tamamlayıcı sağlık sigortası ürünleri sunarak, SGK tarafından kapsama alınmayan, kapsam dahiline alınmış olsa bile kısmen karşılanan sağlık harcamalarının ödemelerini tamamlıyor. Ziraat Sigorta da yeni yılda tamamlayıcı sağlık ürününü sigortalılarına sunmayı hedefliyor.

Kişilerin yüksek maliyetli sağlık giderlerini karşılayan, diledikleri sağlık kurumunu ve doktorları seçme özgürlüğü sağlayan sağlık sigortasının tüketicinin bütçesine ve ihtiyacına uygun olarak hazırlanabildiğini ifade eden Ziraat Sigorta Bireysel Teknik Müdürü Necdet Özkan, “Ayakta tedavi teminatı içeren poliçelerin primini yüksek bulan tüketici, sadece yatarak tedavi teminatlı poliçeler tercih edilebiliyor. Ömür boyu yenileme garantisi şartlarının poliçede yer alıyor olmasına da dikkat etmek gerekiyor” dedi.

Sektörün ihtiyaçları gözeterek, 2012 yılı Haziran ayında çıkan genelge ile birlikte tamamlayıcı sağlık sigortası çalışmalarına başladığını söyleyen Özkan, sektördeki bazı şirketlerin belli hastanelerle anlaşarak tamamlayıcı sağlık sigortası ürünlerini satışa sunduğunu belirtti. 23 Ekim 2013 tarihinde çıkan yönetmelik ile birlikte şirketlerin bu konudaki çalışmalarının ivme kazandığını kaydeden Özkan, “Önümüzdeki dönemde tamamlayıcı sağlık sigortası ürünü satan şirket sayısının artacağını ve branşın hızla gelişme göstereceğini söyleyebiliriz. Bir noktadan sonra klasik özel sağlık sigortalarından daha fazla üretim yapma olasılığı dahi öngörülebilir. Şirket olarak biz de sektöre paralel çalışmalarımızı yürütüyoruz ve 2015 yılında tamamlayıcı sağlık ürünümüzü sigortalılarımıza sunmayı hedefliyoruz” açıklamasında bulundu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER