15 Temmuz 2024, Pazartesi
spot_img

Ziraat Emeklilik'in yeni Genel Müdürü Fikrettin Aksu

FİKRETTİN AKSUFikrettin Aksu 2 Haziran 2014 tarihi itibariyle Ziraat Emeklilik’in Genel Müdürü olarak atandı.

 

1955 Erzurum doğumlu olan Fikrettin Aksu, 1979 yılında Eskişehir İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi Kütahya Yönetim Bilimleri Fakültesi’nden mezun oldu. Kamuda ve özel sektörde görev yaptıktan sonra, 1983 yılında Ziraat Bankası Teftiş Kurulu’nda Müfettiş Yardımcısı olarak başladığı kariyerine Müfettiş olarak devam etti. 1995 yılından itibaren Banka’nın çeşitli şubelerinde Müdür Yardımcısı ve Müdür olarak çalışmalarını sürdürdü. 2003 yılından itibaren Banka’nın değişik birimlerinde üst yönetim kademelerinde Daire Başkanı, Grup Başkanı görevlerinde bulundu.

 

Ziraat Sigorta ve Ziraat Emeklilik’in kuruluşlarında aktif olarak rol aldı. Ziraat Bankası’nın yurt içi ve yurt dışındaki çeşitli iştiraklerinde Yönetim ve Denetim Kurulu üyelikleri yaptı.

 

Bunlar arasında; Fintek Finansal Teknolojiler A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği, Ziraat Yatırım Yönetim Kurulu Üyeliği, Bileşim A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği, Başak (Groupama) Emeklilik Denetim Kurulu Üyeliği, Ziraat Bank Bosnia dd. Teftiş Kurulu Başkanlığı ve Başkan Yardımcılığı, Kazakistan Ziraat Internaitonal Bank Yönetim Kurulu Üyeliği, Ziraat Bankası Üsküp Şubesi Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği, Azer Türk Bank Yönetim Kurulu Üyeliği ve Ziraat Bank Moscow Denetim Kurulu Üyeliği görevleri bulunmaktadır.

Fikrettin Aksu, ayrıca 14.05.2012-20.12.2013 tarihleri arasında Ziraat Emeklilik Yönetim Kurulu’nun İç Sistemlerden Sorumlu Üyesi olarak da görev yaptı.  SMMM ve Bağımsız Denetçi lisanslarına sahip Aksu, evli ve iki çocuk babasıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER