26 Şubat 2024, Pazartesi
spot_img

Yüksek veteriner maliyetleri sigortaya talebi artırdı

Kedi ve köpek sahipleri, artan veteriner maliyetlerine çözümü sağlık sigortasında buldu. Antalya Sigorta Acenteleri Derneği Başkan Yardımcısı Azmi Karakoyunlu, “Antalya’da 2 bin civarı talep var. Sigorta şirketleri düşük ödeme yöntemleri ile vatandaşa yardımcı oluyor” dedi.

Kedi ve köpek sahiplerinin, artan veteriner maliyetleri karşısında çözümü sigorta yaptırmakta bulduğunu açıklayan Antalya Sigorta Acenteleri Derneği Başkan Yardımcısı Azmi Karakoyunlu, “Antalya’da 2 bin civarı talep var. Sigorta şirketleri düşük ödeme yöntemleri ile vatandaşa yardımcı oluyor” dedi.

Karakoyunlu, kentte hemen her gün sigorta acentelerini arayanların, kedi ve köpekler için yaptırılan sigorta poliçesini sorduğunu söyledi. Poliçelerin yeni başladığını ancak yoğun ilgi gördüğünü belirten Karakoyunlu, “Antalya’da 2 bin civarı talep var. Limit ve teminatları belli. Sigorta şirketleri düşük ödeme yöntemleri ile vatandaşa yardımcı oluyor. Yıllık 1200 lira ödenmesi halinde 7 bin liraya kadar ilaç, tedavi, bakım, 5 bin lira da 3’üncü şahıslara verilecek zararı karşılıyor sigorta” dedi.

YALNIZCA KEDİ VE KÖPEK İÇİN

Sigortacı Ahmet Borcak da artan veteriner maliyetlerini kedi ve köpek sahiplerinin bu şekilde karşıladığını söyledi. Borcak, “Kedi ve köpekler için ayda 35 poliçe düzenliyorum” dedi. Evcil hayvanlar içerisinde bulunan kuş ve akvaryum canlıları ya da beslemesi yasak olan sürüngenler sigorta kapsamına alınamıyor. Kedi ve köpekler için de tüm aşılarının yapılmış olması, kimliklerinin olması şartı aranıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER