13 Temmuz 2024, Cumartesi
spot_img

Yola bakımsız ve sigortasız çıkmayın!

Yaz tatili ve Kurban Bayramı ile birlikte yola çıkacaklara önerilerde bulunan Tur Assist, araç bakımlarının sürüş konforu ve yolculuk güvenliği açısından kritik önem taşıdığına dikkat çekerken sigorta konusunda da hatırlatma yaptı.

RS Otomotiv Grubu çatısı altındaki Tur Assist, Kurban Bayramı tatili öncesinde yola çıkacak sürücüler için tavsiyelerde ve uyarılarda bulundu. 

Konuyla ilgili konuşan Tur Assist Genel Müdürü Timur Selçuk Turan “Arızalı bir araçla ya da muhtemel bir arıza şüphesi ile asla yolculuklarını riske atmasınlar. Ayrıca mutlaka sigorta poliçelerini kontrol etsinler ve kasko olmadan yola çıkmasınlar. Bugün sunduğumuz birçok hizmetin karşı riskini düşününce yol yardım teminatlara sahip olmak ile sigorta dışı ödeme yapma farkı yüksek rakamlara ulaştı. Aracın hasar alması durumunda yerine konamaz maliyetlerle karşılaşmamak için sigorta şart diye tekrar bir hatırlatma yapalım. Tur Assist olarak hem sigorta sektöründe hem otomotiv sektöründe önemli referanslara sahibiz ve tatil dönemi boyunca tüm sürücülerin 7/24 yanındayız. Müşteriye en kritik anlarda yardımcı olmak önemli. Bunun bilinci ve sorumluluğu ile çalışıyoruz” dedi.

Turan, otomobiliyle yola çıkacak sürücülerin, araçlarının periyodik bakımlarını ve güvenlik kontrollerini mutlaka yaptırmasını önererek motor yağı kontrolü, yağ-hava ve klima filtre değişimi, lastik-fren sistem kontrolü ve akü şarj kontrolünün önemine de değindi. 

Kaza ve arızada yol yardımdan destek almak önemli

Kaza ya da arıza durumunda sunulan yol yardım hizmetlerinin günümüzde müşteri beklentileri ve deneyimleri ile çok fazla çeşitlendiğini söyleyen Turan, “Artık lastik patlamasından elektrikli araç şarjı bitmesine kadar farklı durumda 7/24 hizmet veren asistans şirketleri ile müşteriler de kendilerini yolda daha rahat hissediyorlar” diye konuştu. 

Türkiye’deki en yaygın çekici hizmeti ağına sahip olduklarını hatırlatan Turan, sürücülere herhangi bir arıza durumunda aracı ve yolcuları emniyete alıp sigorta şirketlerine vakit kaybetmeden ulaşmalarını tavsiye ederek “Tur Assist olarak gerek çağrı merkezi müşteri temsilcisi çalışma kapasitemizi planlamamız gerekse çekici yapılanmamızı, oto servis koordinasyonlarımızı ve kiralık araç tedarik kontenjanımızı hazırladık, planlamamızı yaptık. Araç sahipleri 7/24 Tur Assist ile de tüm kanallar üzerinden iletişim sağlayabilirler” açıklamalarında bulundu. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER