17 Temmuz 2024, Çarşamba
spot_img

Vakıf Emeklilik’ten İŞKUR ve Bahçeşehir Üniversitesi iş birliğiyle istihdama önemli katkı

mehmet bostanVakıf Emeklilik sektöründe yine bir ilke imza atıyor. Türkiye’nin önde gelen emeklilik şirketlerinden Vakıf Emeklilik, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) ve Bahçesehir Üniversitesi (BAU) iş birliğiyle başlayan “Bireysel Emeklilik Profesyonelleri” projesi kapsamında sektöre nitelikli BES uzmanları yetiştirirken, programa kabul edilecek 125 kişiden %51’ine istihdam garantisi veriyor.

Emeklilik sektöründe nitelikli eleman yetiştirilmesine yönelik ihtiyaçların ve hedeflerin karşılanması ve ülke istihdamına katkı sağlamak amacıyla Vakıf Emeklilik, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) ve Bahçesehir Üniversitesi (BAU) iş birliğiyle önemli bir projeye başladı. İstihdama önemli katkı sağlaması planlanan “Bireysel Emeklilik Profesyonelleri” projesi kapsamında “Bireysel Emeklilik aracılığı meslek edindirme kursu” ile sektörün gelişimine katkıda bulunacak BES uzmanları yetiştirilmesi amaçlanıyor.

Vakıf Emeklilik Genel Müdürü Mehmet Bostan, projeye ilişkin yaptığı açıklamada, emeklilik sektöründe nitelikli çalışan ihtiyacının sektördeki büyümeye bağlı olarak her geçen gün arttığına dikkat çekerek, ‘’Öncelikli olarak sosyal sorumluluk kapsamında kişileri meslek sahibi yapmak adına bu projeyi destekliyoruz” dedi.

Büyük bir istihdam potansiyeli olan sektöre nitelikli eleman yetiştirmek amacıyla oluşturulan eğitim programlarının büyük önem taşıdığını belirten Mehmet Bostan, Vakıf Emeklilik olarak Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) ve Bahçesehir Üniversitesi iş birliğiyle düzenledikleri “Bireysel Emeklilik Profesyonelleri” projesinin bu programlara eklenen bir yenisi olduğunu ifade etti.

Sertifika programı ile katılımcıların dünya standartlarında bir eğitim alacaklarını ve eğitim sonunda verilecek sertifika ile ulusal ve çalışma fırsatı yakalayabileceklerini kaydeden Mehmet Bostan, “Programı tamamlayanların %51’ine Vakıf Emeklilik’te iş imkanı sağlayacağız” şeklinde konuştu.

Vakıf Emeklilik, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) ve Bahçesehir Üniversitesi (BAU) iş birliğiyle “Bireysel Emeklilik Profesyonelleri” adı altında düzenlenen “Bireysel Emeklilik aracılığı meslek edindirme kursu” Temmuz-Eylül 2014 ayları arasında 5 farklı grupla gerçekleştirilecek ve toplam 125 kişiye eğitim verilecek.

Sınıf içi, işbaşı ve e – öğrenme programı ile oluşacak eğitim programı toplamda 320 saat sürecek. İşe alınacak kişilerde ise İstanbul’da ikamet etmesi, 4 yıllık üniversite mezunu olması, 35 yaşını aşmamış ve erkek adaylar için de askerlik görevlerini tamamlamış olması şartı da aranıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER