22 Nisan 2024, Pazartesi
spot_img

UMEM kurslarının ikincisi eğitim vermeye başladı

Acente teknik personeli yetiştirmek üzere Uzmanlaşmış Meslek Edindirme Merkezleri (UMEM) Beceri’10 Projesi kapsamında açılan ikinci kursta, 1 Eylül itibarıyla eğitim verilmeye başlandı.

acente rapor sigortaAnkara Ticaret Odası (ATO) Sigortacılık Meslek Komitesi’nin girişimleri ile açılan Acente Teknik Personel Kursu 1 Eylül 2014 tarihinde Ankara Aydınlıkevler Ticaret Lisesi’nde eğitime başladı. Kursun 15 Ocak 2015’e kadar devam edeceğinin bilgisini veren ATO Sigortacılık Meslek Komitesi Başkanı Kemal Gazioğlu ve Ferhat Kılıç, kursiyerleri 3 Eylül 2014 Çarşamba günü ziyaret etti. Ziyarette kursiyerlerle okul müdürü, müdür yardımcıları ve kurs öğretmenleri ile sohbette bulundular.

Kursiyerlere hitap eden Gazioğlu, “Uzmanlaşmış Meslek Edindirme Merkezleri (UMEM) Beceri’10 Projesi çerçevesinde açılan ikinci kursa hoş geldiniz. Kurs süresince hep yanınızda olacağız. Her hafta iki arkadaşımız sizi ziyaret edecek, soru ve sorunlarınızla ilgilenecek. Kurs sonunda hem teorik hem pratik bilgilerle donanmanızı sağlayacağız. ATO’da Eylül ayından itibaren başlayacak ve sektör ile ilgili yapılacak toplantılara sizlerin de katılımını sağlayacağız” diye konuştu.

Gazioğlu, birinci kursta olduğu gibi ikinci kursa da 20 kişinin katıldığını ve çoğunluğunun üniversite mezunu olmasının sektör adına sevindirici olduğunu söyledi.

Kursiyerlerin sorularının cevaplandırılması ve hatıra fotoğrafı ile ziyaret sona erdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER