9 Aralık 2023, Cumartesi
spot_img

Sigortayla ‘KORU’nun, işiniz gücünüz yarıda kalmasın

04092014bPiyasaya sunduğu yeni ürünü ‘İşimi Gücümü Koru’ ile kendi işinin patronu olan kişilerin risklerini güvence altına alan Koru Mutuel Sigorta, sigortalının ölmesi, sakat kalması veya hastalanması durumunda, iki alternatifli teminatla işyerinin devamlılığı için maddi destek sağlıyor.

HAYATIMIZ SİGORTALI / ŞERİFE TÜRK

Türkiye’nin öncü sigorta kooperatifi olan ve sigortalılarını asgari 100 TL’lik ortaklık payı karşılığında kooperatif ortağı yapan Koru Mutuel Sigorta, piyasaya sunduğu yeni ve farklı ürünleriyle tüketicilerin ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyor. 2014 yılından itibaren yeniden yapılanmaya başlayan Koru Mutuel Sigorta, hizmete sunduğu yeni ürünü ‘İşimi Gücümü Koru’ ile kendi işinin patronu olan kişilerin risklerini koruyor. Bir kaza neticesinde sigortalının ve ailesinin yanında olmayı amaçlayan Koru Mutuel Sigorta, yeni ürünüyle sigortalıya iki alternatifli teminat sağlıyor.

Koru Mutuel Sigorta’nın kendi işinin patronu olan kişilerin risklerini korumak üzere hazırladığı ‘İşimi Gücümü Koru’ ürünü hakkında bilgi veren Koru Mutuel Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Ece Öcal, “Sigorta bilincinin artırılması amacıyla kooperatif, vakıf ve dernek üyelerine yönelik bireysel ürünler geliştirmeye başladık. ‘Kredi Kartı Koruma’ ve ‘Eğitime Destek” ürünlerimiz bunlardan biriydi. Şimdi de ‘İşimi Gücümü Koru’ ürünümüzü piyasaya sunduk” dedi.

İki farklı teminat sunuluyor
İnsanların herhangi bir şekilde sakat kalması, ölmesi veya hastalanması durumunda devreye girecek olan bu sigorta, sigortalılarına veya yakınlarına kendilerini toparlayana kadar maddi destek sağlıyor. İşimi Gücümü Koru ürününde çok iddialı olduklarını ifade eden Öcal, sözlerine, “Çünkü piyasada benzer bir ürün yok. Ferdi kaza bazlı bir ürün, ama bunun içerisinde bir de yardım paketi var. Ürün; bakkallar, kuaförler, avukatlık büroları, mali müşavirler gibi işyerinin yönetimi kendisine ait olan işletmeler için planlandı” diye devam etti.

Poliçenin, ailesini geçindiren, çocuklarının eğitimi sağlayan kişilerin vefat etmesi, sakat kalması veya bir hastalığa yakalanması sonucu işiyle ilgilenememesi durumunda devreye girdiğini söyleyen Öcal, 15 bin ya da 30 bin TL’ye kadar teminat sağlandığını belirtti. İşimi Gücümü Koru ürününün isteğe bağlı olarak üç veya altı ay boyunca ofis giderlerini ödediğini kaydeden Öcal, “Diyelim ki hukuk bürosu olan bir avukat, İşimi Gücümü Koru ürününden satın aldı. Bu kişinin vefat, sakatlık ya da hastalık sebebiyle işe gidememe durumunda büro ile ilgilenemeyecek olan yakınlarının sorumluluğunu üzerlerinden alıyoruz. Vefat, sakatlık ya da hastalık durumunun Koru Mutuel Sigorta’ya bildirilmesi durumunda seçeneğe göre üç veya altı ay boyunca elektrik, su, yakıt, telefon, kira, muhtelif ofis giderleri gibi masrafları ayda 5 bin TL olmak üzere ödüyoruz’’ açıklamasında bulundu.

04092014aTüketici hem ortak hem de sigortalı oluyor
Koru Mutuel Sigorta’dan poliçe satın alan kişilerin aynı zamanda kooperatife ortak olduğunu da söyleyen Öcal, “Koru Mutuel Sigorta, yasa gereği, sadece ortaklarına sigorta poliçesi düzenleyebiliyor. Kooperatife ortak olabilmek için 100 TL’lik ortaklık payının ödenmesi gerekiyor. Bir kereye mahsus olarak alınan ortaklık katkı payı ile Kooperatif karından gelir elde ediliyor. Çok sayıda kişinin kooperatifimize ortak olmasını ve sigorta konusunda ihtiyaçlarını bizlerle paylaşmasını istiyoruz” diye konuştu.

Ürünü satın almadan önce ne yapmak gerekiyor?
İşimi Gücümü Koru ürününün teminatlarından yararlanabilmek için sigortalının veya lehdarın Koru Mutuel Sigorta’ya e-mail adresi ya da telefonla ulaşması gerektiğinin altını çizen Ece Öcal, hastalık, sakatlanma ya da vefat durumunun bir belge ile Koru Mutuel Sigorta’ya bildirilmesi gerektiğini söyledi.

Ece Öcal, “Tüketicinin ürünü satın almadan önce, genel giderlerini çok iyi hesaplaması lazım. Kendisine bir şey olduğu zaman bize gider dökümlerinin ulaştırılması önemli” dedi. Öcal, sinir hastalıkları, intihar veya iflas etme gibi durumların, sigorta teminatının dışında kalacağını da sözlerine ekledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER