17 Haziran 2024, Pazartesi
spot_img

Üçüncü Şahıslara Karşı Mali Mesuliyet Sigortası’nın genel şartları değişti

sigorta semsiyeTürkiye Sigorta Birliği’nin yayınladığı duyuruya göre, Üçüncü Şahıslara Karşı Mali Mesuliyet Sigortasının Genel Şartları’nda değişikliğe gidilerek zelzele, yangın, su basması nedeniyle oluşan zararlar ek teminatla güvence altına alınan riskler olarak değiştirildi.

6 Nisan 1959 tarihi itabarıyla yürürlükte bulunan Üçüncü Şahıslara Karşı Mali Mesuliyet Sigortası’nın genel şartlarında değişikliğe gidildi. Değişiklik neticesinde zelzele, seylap, su basması, çiğ, heyelan, yanardağ indifaı, infilak, yangın, duman, sis buhar ve su yüzünden uğranılan zararlar ek teminatla güvence altına alınan riskler olarak değiştirildi. Bir önceki genel şartlarda söz konusu riskler poliçe ile otomatik olarak teminat altına alınıyordu.

Yeni Genel Şartlar’da, 1959 tarihli genel şartlarda teminat dışında bulunan haller ise ek teminatla güvence altına haller olarak değiştirilerek, “Zelzele, seylap, su basması, çiğ heyelan, yanardağ indifaı, infilak, yangın, duman, sis, buhar ve su yüzünden uğranılan zarar ve ziyandan doğan mali mesuliyet” maddesi eklendi.

Genelgeye, http://www.tsb.org.tr/images/Documents/2014-3SMM-GSD.pdf adresinden ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER