15 Temmuz 2024, Pazartesi
spot_img

TÜSİAD, bugün risk yönetimini ve sigortayı masaya yatırıyor

marshTÜSİAD, “Dünya Ekonomi Forumu 2014 Küresel Risk Raporu’nun tanıtımının yapılacağı “Risk Yönetimi ve Sigortacılık” başlıklı panel düzenliyor.

TÜSİAD, dünyada ve Türkiye’de risk yönetimi uygulamaları ve risklerin transferinde sigorta kullanımı konularını tartışmak amacıyla, bugün, 09:00- 12:30 saatleri arası İstanbul’da, Milli Reasürans Konferans Salonunda bir panel düzenleyecek. Panelde “Dünya Ekonomi Forumu 2014 Küresel Risk Raporu”nun tanıtımı yapılacak.

Dünya Ekonomi Forumu tarafından yayımlanan Küresel Risk Raporu, 2006’dan bu yana küresel koşulları şekillendiren risklerin analizlerini ve bu risklerin etkileşimlerinin olumsuz sonuçlarını sunuyor.  2014 Küresel Risk Raporu, önümüzdeki 10 yıllık döneme yönelik 5 ana risk kategorisinde 31 küresel riski hem gerçekleşme olasılığı hem de etki gücüne göre ölçümlüyor. Rapor bu sayede hangi risklerin ön plana alınması gerektiğine ışık tutuyor.

“Risk Yönetimi ve Sigortacılık” başlıklı panelin açılış konuşması TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Tayfun Bayazıt tarafından gerçekleştirilecek.

MARSH Sigorta ve Reasürans Brokerliği sponsorluğunda yapılacak olan panelin ilk bölümünde MARSH Risk Danışmanlığı Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Yönetici Direktörü Eddie Mclaughlin tarafından Dünya Ekonomi Forumu 2014 Küresel Risk Raporu’nun tanıtımı yapılacak.

MARSH Sigorta ve Resürans Brokerliği CEO’su Mert Yücesan’ın başkanlığını yapacağı panelin ikinci bölümünde, Türkiye’de risk yönetimi ve sigorta uygulamaları konuları tartışılacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER