17 Temmuz 2024, Çarşamba
spot_img

Türk Nippon Sigorta, Acenteleriyle İspanya Endülüs’te buluştu

nippon_ispanyaTürk Nippon Sigorta , acenteleri ile 12-15 Aralık 2013 tarihleri arasında İspanya Endülüs’te düzenlenen Acente Gezisi’nde  bir araya geldi. 2013 yılında düzenlenen kampanyada yüksek performans gösteren Türk Nippon Sigorta acenteleri, Türk Nippon Sigorta yöneticileri ile birlikte keyifli bir 4 gün geçirerek, İspanya’nın tadını çıkardılar.

Türk Nippon Sigorta yöneticileri ve acenteleri, 12-15 Aralık 2013 tarihleri arasında gerçekleştirilen İspanya Endülüs gezisinde bir araya geldi. Genel Müdür Dr. E. Baturalp Pamukçu ,Satış Pazarlama Grup Müdürü Yasemin Özel ve bölge müdürlerinin de aralarında bulunduğu toplam 35 kişinin katılımıyla gerçekleşen seyahatin ilk günü Malaga’da geçti. Öğle yemeğini Parador Gibralfaro Restaurant’ta yiyen grup, restorandaki muhteşem manzarasının tadını çıkardı.

Öğle yemeğinden hemen sonra şehirde panoramik bir tura çıkan Türk Nippon Sigorta ekibi, Roman Tiyatrosu ve Alcazaba, La Manquita Katedrali, Plaza del Obispo, Condes de Buenavista Sarayı, Santiago Kilisesi, boğa güreşi arenası ve Picasso’nun da yaşadığı yer olarak bilinen Plaza de la Merced’i görme fırsatı buldu. Böylece şehrin tarihi, artistik, kültürel ve mimari güzelliğini yakından tanıyan acenteler, günü akşam yemeği için gittikleri Jose Carlos Garcia Restaurant’ın lezzetli yemekleri eşliğinde sonlandırdılar.

Seyahatin ikinci gününde Granada’ya hareket eden ekip, gezi esnasında UNESCO tarafından dünya mirası listesine alınan ve tüm İspanya’da en çok ziyaret edilen yapılardan biri olan
El Hamra Sarayını ve muhteşem doğal güzellikleriyle Cennet’ül Arif Bahçelerini (Generalife) ziyaret ederek, yasemin kokulu ve  labirent gibi olan dar sokaklarda yürüyüş yapıp bölgeye ait tipik evleri (Carmenes) görme şansı yakaladılar. Las Tinajas Restaurant’ta yenilen öğle yemeğinden sonra grup, bölgenin tüm özelliklerini yansıtan el yapımı ürünlerin, baharatların, hediyelik eşyaların da bulunduğu Alcaiceria’da Granada’nın mistik havasını yaşadılar. Turu tamamladıktan sonra San Nicolas Restaurant’ın lezzetli yemekleri ile yorgunluklarını attılar.

Seyahatin üçüncü günüyse ilk durak Ronda’ydı. Şehri keşfeden Türk Nippon Sigorta ekibi, geçmişte boğa güreşlerinin yapıldığı ünlü arenanın yanı sıra, Nobel ve Pulitzer ödüllerinin sahibi Amerikalı ünlü yazar Ernest Hemingway’in İspanya iç savaşına katılmadan önce yaşadığı ve
‘’ Çanlar Kimin İçin Çalıyor ‘’ isimli ünlü eserini yazdığı evini ,güzel bahçeleriyle ünlü Palacio Mondragon’u ve Avrupa’da en iyi korunmuş durumda olan Arap hamamlarını ziyaret ettiler.

FLAMENKO GÖSTERİSİ İZLEYENLERİ BÜYÜLEDİ

Türk Nippon Sigorta ekibi Ronda’dan ayrıldıktan sonra Diego Velázquez, Juan Martínez Montañés ve Fernando Herrera gibi büyük şair ve sanatçıların yetiştiği Sevilla’yı keşfe çıkarak , Rio Grande Restaurant’ta öğle yemeklerini yedikten hemen sonra yapılan panoramik tur ile Arap, Gotik ve Rönesans tarzı yapımı ile göz kamaştıran Alcazar’ı, İspanya Meydanı’nı, Sevilla Katedrali’ni, ve bahçeleri ile ünlü Maria Luisia Parkı’nı ziyaret ettiler. Flamenko’nun doğduğu  El Palacio Andaluz’da izledikleri flamenko gösterisinden çok etkilenen  grubun son durağı akşam yemeği için tercih edilen Asador de Aranda Restaurant oldu.

Seyahat sonrası İstanbul’a dönen Türk Nippon Sigorta acenteleri geziden aldıkları keyfi ifade ederek, başka seyahatlerde buluşmak üzere sözleştiler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER