23 Mayıs 2024, Perşembe
spot_img

Schumacher’in kazası spor sigortalarını yeniden gündeme getirdi

Michael_SchumacherÜnlü Alman Formula 1 pilotu Michael Schumacher’in Fransa’da kayak yaparken kaza geçirmesi yeni bir tartışmayı da beraberinde getirdi. Fransa’da kayak sporunun, özel sigorta gerektirmeden yapılan tek spor olması, şayet Schumacher’in özel sigortası yoksa, kazanın neden olduğu yüklü masrafların kime faturalanacağı sorusunu gündeme getirdi.

Formula 1 pilotu Michael Schumacher’in Fransa’da kayak yaparken geçirdiği kaza sonucu sağlık durumu ciddiyetini koruyor. Alman pilot ölüm kalım savaşı verirken, uzmanlar da kazanın nasıl meydana geldiğini ve sorumluluğun kime ait olduğunu tartışıyor.
Kayak, özel sigorta gerektirmeyen tek spor
Kazanın, kayak merkezinin normal parkuru üzerinde gerçekleşmemesi kayak merkezinin sorumluluktan kurtarırken bir diğer önemli konu ise sigorta açısından kimin sorumlu tutulacağı. Fransa’da kayak, özel sigorta gerektirmeden yapılan tek spor olma özelliğini taşıyor. Bu durum, Schumacher’in özel olarak kayak için sigortalanmadıysa, kazanın neden olduğu yüklü masrafların kime faturalanacağı konusunu ortaya çıkarıyor. Ancak uzman hukukçular, Schumacher gibi ünlü bir sporcunun sağlam bir sigortaya sahip olmamasını hayal etmenin epey güç olduğunu söylüyor. www.ntvmsnbc.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER