25 Şubat 2024, Pazar
spot_img

Tur Assist’ten elektrikli araçlara profesyonel yol yardımı

Tur Assist, ekibine verdiği elektrikli araç eğitimi ile profesyonel elektrikli araç yol yardım hizmeti sunuyor.

RS Otomotiv Grubu çatısı altında yer alan Tur Assist, sahadaki 2 bin 500’ü aşkın tedarikçisi ve 240 kişilik operasyon ekibiyle detaylı eğitimlerini tamamlayarak elektrikli araç yol yardımına başladı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Tur Assist Genel Müdürü Timur Selçuk Turan, elektrikli araçların yapı gereği geleneksel araçlardan daha farklı olduğunu söyleyerek “Herhangi bir arıza anında, elektrikli araçların yedek lastik değişiminden çekilmesine kadar hızlı ve doğru müdahalede bulunmak hem can güvenliğini korumak için hem de yeni nesil bu araçların zarar görmesini engellemek adına çok önemli. Artık yollarda yaklaşık 55 bin elektrikli aracın varlığından söz edebiliyoruz. Yolda kalan bir elektrikli aracın çekici ile çekilmesi söz konusu olduğunda, ahtapot olarak tabir ettiğimiz çekici kolları ile kaldırılarak düz yataklı bir çekici üzerine konulması en iyi çözüm. Yine lastik değişiminde dahi belirli prosedürleri atlamak yüksek voltaj riskini de beraberinde getirebiliyor. Bu araçların yardım esnasında zarar görmemesi gerekiyor “dedi. 

“Tüm ekibimiz, seviye-1 elektrikli araç eğitimini tamamladı”

Turan, tüm ekiplerinin elektrikli araç eğitimleri aldığını ve almaya devam edeceğini aktararak “Tüm ekibimiz, seviye-1 elektrikli araç eğitimini tamamladı. Hizmet sağlayıcılarımızın kullandığı ekipmanları da elektrikli araç yardımına uygun hale getirdik. Türkiye’nin Elektrikli Araç Asistanı konumuna ulaştık” açıklamalarında bulundu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER