15 Temmuz 2024, Pazartesi
spot_img

Tur Assist ten MEB sertifikalı eğitim

turasistegitimTur Assist, Kurtköy TUR ASSIST AKADEMİ’de verdiği ‘Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Sertifikalı’ eğitimlerle hizmet kalitesini arttırıyor.

Tur Assist, Tuzla Orhanlı Autodrom’da kurduğu TUR ASSIST AKADEMİ’de Milli Eğitim Bakanlığı sertifikalı eğitimler verdiği sınıfını yeniledi. Birlikte çalıştığı çekici, konut/işyeri acil yardım, konut/işyeri hasar onarım ve Rent A Car firmalarının sahipleri, müdürleri ve çalışanlarına eğitimler veren Tur Assist, 14 Kasım 2013 tarihinde verdiği bir kokteyl ile, yenilenen TUR ASSIST AKADEMİ sınıfının resmi açılışını gerçekleştirdi. Tur Assist Genel Müdürü Cemal Fenercioğlu ve tüm yönetim ekibinin katıldığı açılışta, kurtarıcı operatörleri tarafından uygulamalı eğitimden örnekler gösterildi. İnsan kaynağı havuzu oluşturuyoruz

TUR ASSIST AKADEMİ proje yöneticisi Kadri Ergöz, TUR ASSIST AKADEMİ’nin Tur Assist’in anlaşmalı hizmet birimleri bünyesinde çalışan/hizmet veren yönetici ve personelinin bilgi ve beceri seviyelerini geliştirmek, hizmetleri mükemmelleştirmek, bu konuda kabul edilen bir sertifikasyon merkezi oluşturarak sektörde farklılık yaratmak amacıyla kurulduğunu belirterek, “Eğitimler, uzman eğitmenler tarafından veriliyor. Bu yaratıcı proje ile sektörün gelişimine katkı sağlamak ve Tur Assist hizmet veya projelerinde kullanılmak üzere insan kaynağı havuzu oluşturmak (güvenli oto kurtarma operatörü, yol kenarı arıza onarım operatörü, sıhhi tesisatçı, rent a car teslimat sorumlusu, konut/işyeri hasar onarım elemanı, back office elemanı vb.) amaçlanıyor” dedi.

Ergöz, eğitim kapsamında konut/işyeri acil yardım ve hasar onarım yönetici/personeline yönelik olarak; kurumsal kimlik paylaşımı, müşteri ilişkileri eğitimi, yazılım ve teknik ekipman kullanımı/uygulaması, teknik bilgi paylaşımları ve güvenli/ekonomik sürüş teknikleri içeren özel bir eğitim programı sunulduğunu ve sonrasında başarı gösterenlere sertifikalarının verildiğini söyledi. Ergöz, benzer programın, ikame araç teslim personeline mesleki bilgi ve tecrübelerinin geliştirilmesi amacıyla verildiğini de sözlerine ekledi.

12 kişilik gruplar halinde eğitim alan katılımcıların eğitim sonunda Tur Assist tarafından verilen ve uzmanlıklarının tescili olarak kabul edilen Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifikalarını almaya hak kazandığını ifade eden Ergöz, “Trafiğe aktif olarak çıkan güvenli oto kurtarma operatörleri yetiştirerek aynı zamanda bir sosyal sorumluluğu da gerçekleştiren TUR ASSİST AKADEMİ’de bugüne kadar bin 600’e yakın hizmet sağlayıcıya eğitim verildi” dedi.

Eğitim, Türkiye’de bir ilk

Türkiye’de bir ilke imza atan TUR ASSİST AKADEMİ’de, 3 gün süren birinci aşama eğitimini tamamlayan ve eğitim sonunda uygulanan sınavda başarılı olan güvenli oto kurtarma operatörleri (GOKO) eğitimleri, her sene eğitim müfredatına eklenen farklı konu ve uygulamalar ile yenileniyor. Verilen eğitimlerde yer alan başlıca konular arasında Tur Assist’in kurumsal tanıtımı, müşteri ilişkileri ve iletişim teknikleri, iş güvenliği, ileri sürüş teknikleri ve teknoloji kullanımı sayılabilir. Uygulamalı olarak güvenli ve ileri sürüş teknikleri eğitimi alan katılımcılar eğitim pratiklerini ise Autodrom’un sürüş alanlarında gerçekleştiriyor. Uygulamalı eğitim esnasında katılımcılar gruplara ayrılıyor ve bu gruplar birbirlerini değerlendirerek puan veriyor. Bu yöntem, katılımcıların hatalarını görmesini sağladığı gibi öğrenme sürecini de daha etkili hale getiriyor. SİGORTALI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER