24 Nisan 2024, Çarşamba
spot_img

TSB sigortacılığın 100 yılını kayda geçiriyor

Türkiye Sigorta Birliği, Cüneyt Özdemir ve ekibinin iş birliğiyle hayata geçirdiği belgesel projesi ile Türkiye’nin 100 yıllık sigortacılık tarihini belgelemeye hazırlanıyor.   

Türkiye Sigorta Birliği (TSB), ülkemizde sigortacılığın tarihini belgelemek, sektörün millî ekonomiye ve vatandaşlara olan faydasını vurgulamak amacıyla gazeteci ve programcı Cüneyt Özdemir ve ekibinin iş birliğiyle bir belgesel projesi gerçekleştiriyor. 

Cumhuriyetin 100. yılına armağan olacak ve Cengiz Akatlı, Servet Gürkan, Ahmet Cafer Çelebiler, Mehmet Aydoğdu, Barbaros Yalçın, Alaattin Büyükkaya gibi sektörün önde gelen isimlerinin ve tarihçilerin görüşlerine yer verilen belgesel hakkında konuşan Cüneyt Özdemir, “Türkiye’nin sigorta ile macerasını, sigortacılığın yüz yıllık geçmişini, özel hikâyelerle ve farklı anılarla anlatacağız” dedi.

Geleceğe ışık tutacak bir proje

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan TSB Başkanı Uğur Gülen ise Cumhuriyet’in 100. yılında Türkiye’ye sigortacılık alanında kalıcı bir eser daha bırakmak için bu belgesel projesine başlandığını belirterek “Ülkemizin millî ekonomisi ya da başka bir deyişle vatandaşlarımızın refahı, gelecek güvencesi için faaliyet gösteren bir sektörüz. 100 senelik köklü bir geçmişe sahip olmaktan ve Türkiye’ye hizmet etmekten gurur duyuyoruz. Daha nice 100 yıllarda hizmetlerimizi geliştirerek, çeşitlendirerek sunmaya devam edeceğiz. Bu belgeselle hem sektörümüzün hem de ülkemizin hafızasına bir not düşmek, sigortacılık alanındaki bu belgeyle kalıcı bir eser bırakmak istedik. ‘Sigorta Kıymet Bilmektir’ şiarıyla hareket eden TSB olarak tarihimize sahip çıkan, onun ‘kıymetini bilen’ ve geleceğe ışık tutacak bir projeye imza atmaktan memnuniyet duyuyoruz” diye konuştu. 

Belgeselin Birliğin sosyal medya hesabı üzerinden yayınlanan tanıtım videosu https://www.youtube.com/watch?v=CH_psx8TfjM üzerinden izlenebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER