20 Haziran 2024, Perşembe
spot_img

Tarımsal ürünlere, eksperlerin gözünden bakılacak

tarsimTarım Sigortaları Havuz Eksperleri, TARSİM’in organize ettiği yarışma ile tarımsal faaliyette bulunan çiftçilere, bitkisel ürünlere ve hayvanlara bir de fotoğraf makinesinin objektifinden bakacak.

Tarım Sigortaları Havuzu (TARSİM) Tarım Sigortaları Havuz Eksperleri’ne yönelik olarak “TARSİM Eksperinin Objektifinden 2014” fotoğraf yarışması düzenliyor. Tarımsal faaliyette bulunan üreticileri, Türkiye’de yetiştirilen bitkisel ürünleri ve hayvanları konu alacak olan yarışmacıların Tarım Sigortaları Havuz Eksperi olması gerekiyor. Yarışma ile fotoğrafçılığa ilgi duyan Tarım Sigortaları Havuz Eksperinin bu alana teşvik edilmesi ve fotoğrafların TARSİM’in tanıtımı çerçevesinde, basılı ve görsel materyallerde kullanılabilmesi amaçlanıyor.

Katılımcılar istediği kadar eser gönderebilir
Her katılımcı istediği kadar eser gönderebilme hakkına sahip, fakat yarışmaya gönderilecek fotoğrafların kalitesine dikkat etmek gerekiyor. Çünkü cep telefonu, video kamera, web kamera gibi makinelerle çekilmiş, bozuk kalitede ve görüntüsü anlaşılmayan fotoğraflar yarışma kapsamına alınmıyor. Eksperlerin, eserlerinin arka sağ alt köşesine eser adının yer aldığı etiketlendirme ve eksper kimlik fotokopileri ile birlikte iletmeleri isteniyor. CD kayıtlarındaki eser adlandırması ile eserin arka sağ alt köşesindeki adlandırmanın aynı olmasına da dikkat etmek gerekiyor.

Son başvuru 17 Ekim
Yarışmaya katılım ücretsiz olmakla birlikte son başvuru tarihinin 17 Ekim 2014 olduğunu da unutmamak gerekiyor. E-posta yolu ile yapılan gönderimleri kesinlikle kabul etmeyecek olan yarışma kurulu, yarışmacıların eserlerini TARSİM Rüzgarlıbahçe Mah. Şehit Yüzbaşı Sinan Eroğlu Cad. No:3 K Binası Kat:8 Kavacık 34805 Beykoz-İstanbul adresine iadeli taahhütlü posta ile ya da tutanak karşılığı elden teslim etmesi gerektiğini belirtiyor.

Yarışmada ilk 3’e giren eksperlere para ödülü verilecek
TARSİM, Türkiye’deki çeşitli tarımsal ürün deseni, hayvanları ve tarımsal faaliyette bulunan çiftçileri fotoğraflayacak olan ve yarışmada ilk 3’e giren yarışmacılarını ise ödüllendirecek. TARSİM Eksperinin Objektifinden 2014” fotoğraf yarışmasının birincisine 4 bin TL, ikincisine 3 bin TL, üçüncüsüne 2 bin TL para ödülü verilecek. Yarışma sonuçları ve ödüle hak kazananlar www.tarsim.gov.tr web adresinde açıklanacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER