25 Şubat 2024, Pazar
spot_img

Sompo Sigorta’da görev değişikliği

Sompo Sigorta’da 2021 yılından bu yana Bireysel Elementer Sigortalar Direktörlüğü görevini yürüten Şirzat Çetinkaya, Bireysel Teknik Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı.

Sompa Sigorta, gerçekleştirdiği atama ile 2021 Ekim ayından bu yana Sompo Sigorta Bireysel Elementer Sigortalar Direktörlüğü görevini yürüten Şirzat Çetinkaya’yı, 1 Aralık 2023 tarihi itibarıyla Bireysel Teknik Genel Müdür Yardımcısı görevine getirdi. 20 yıla yakın bir süredir hem akademisyen olarak hem de şirketlerde üstlendiği görevlerde teknik karşılıklar, fiyatlandırma ve veri analitiği üzerine çalışmalar yapan Çetinkaya, Sompo Sigorta’nın tüm bireysel sigorta süreçlerinden sorumlu olacak.

Şirzat Çetinkaya kimdir?

2004 yılında Hacettepe Üniversitesi İstatistik Lisans Bölümü’nden mezun olan Çetinkaya, 2007 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Finansal Matematik Bölümü ve Hacettepe Üniversitesi Aktüerya Bilimleri Yüksek Lisans programları ile 2015 yılında Doğuş Üniversitesi Finansal Ekonomi Doktora programını tamamladı. Kariyerine 2004 yılında Hacettepe Üniversitesi Aktüerya Bilimleri Bölümü’nde Araştırma Görevlisi olarak başlayan Çetinkaya, 2012-2016 arası ve 2018 sonrasında Aktüerler Derneği Yönetim Kurulu üyeliği yaptı. 2021 yılından bu yana Aktüerler Derneği başkanlığı görevini yürüten Çetinkaya, aynı zamanda Hacettepe Üniversitesi Fen Fakültesi Birim Danışma Kurulu üyeliğini devam ettiriyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER