18 Temmuz 2024, Perşembe
spot_img

Sompo Japan, yedekleme hızını 4 kat artırdı

sompoSompo Japan Sigorta, teknoloji yatırımlarına bir yenisini daha ekleyerek yedekleme altyapısını GlassHouse Türkiye danışmanlığında EMC’nin Networker ve DataDomain çözümleriyle yeniden yapılandırdı.

Verilerinin hızla artması ve buna bağlı olarak yedekleme sürelerinin uzaması nedeniyle GlassHouse Türkiye danışmanlığında oluşturdukları yedekleme ortamını yeniden yapılandırmaya karar veren Sompo Japan Sigorta proje sonrasında önemli kazanımlar elde ederek iş sürekliliğini artırdı. Bir yıl gibi kısa bir sürede yedeklemeye konu olan verilerin yaklaşık dört kat artması doğru zamanda müdahele edildiğini gösterirken, yenilenen ortam sayesinde 24 saate yayılan yedeklemelerin, 5-8 saate düşmesi iş akışını da rahatlatarak verimli bir çalışma ortamı oluşmasını sağladı.

GlassHouse Türkiye ekibinden aldıkları hizmetlerden son derece memnun kaldıklarını belirten Sompo Japan Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Kemal Beceren, süreçle ilgili şu bilgileri verdi: “Hızla artan verilerin yakın zamanda bizi zor durumda bırakacağını farkederek en kısa sürede önlemimizi aldık ve GlassHouse Türkiye danışmanlığında teyp sisteminden disk teknolojisine geçerek daha korumalı bir yedekleme ortamına kavuştuk. Hızlı yedek alan, kolay ulaşılabilen, yüksek performanslı yedekleme ortamıyla çalışmalarımızı sürdürmek, bize zaman kaybı yaşatmayan daha sağlıklı bir iş ortamı sağladı.”

2008 yılından beri GlassHouse Türkiye ile çalıştıklarını ve mevcut yedekleme ortamının desteğini aldıklarını belirten Beceren, gerçekleştirdikleri bu proje ile GlassHouse Türkiye ekibine olan güven ve memnuniyetin arttığını sözlerine ekledi.

Yedekleme sürelerinin ciddi oranlarda kısalmasının şirketler için büyük önem taşıdığını belirten GlassHouse Türkiye CEO’su Emre Pekar da Sompo Japan Sigorta için yaptıkları çalışmaların sağladığı kazanımların önemini dile getirerek farklı sektörlerdeki şirketler için de benzer projeler gerçekleştirdiklerini söyledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER