25 Mayıs 2024, Cumartesi
spot_img

Sompo Japan, Canopius u satın alarak Lloyd s piyasasına giriş yaptı

sompoJapon NKSJ Holding (Nippon Koa Sompo Japan), alt kuruluşu Sompo Japan aracılığıyla, İngiliz Canopius Group’u 971,8 milyon dolar (£594 milyon) bedelle satın aldı. Kısa süre önce görüşmeleri duyurulan satın alma, haftanın son gününde gerçekleşti. Bu değer, Lloyd’s piyasası şirketi Canopius’un 30 Haziran 2013 tarihli denetlenmemiş net aktif değerinin 1,5 katına denk geliyor. Yönetim kadrosu korunacak

Anlaşmaya göre, Canopius markasının tüm yönetim kadrosu yeni sahipleri tarafından da korunacak. Satın almanın, düzenleyici makam onayına bağlı olarak 2014’ün ikinci yarısında tamamlanması bekleniyor.

NKSJ Holding, Canopius’un, şirketin sigortacılık branşına şekil vermesinin yanı sıra uluslararası teşebbüslerinde de şirket profilini yükselteceğini açıkladı. Canopius’u bünyelerine katmış olmaktan dolayı çok mutlu olduklarını ifade eden NKSJ Holding Başkanı Kengo Sakurada, Canopius’un satış kapasitesi ve şirket birleşmeleri noktasındaki stratejik başarısının son 5 yıllık hızlı büyümesinde çok etkili olduğunun altını çizdi.

Hedef Asya ve Güney Amerika pazarı

Canopius’un, NKSJ Group’un şu ana kadar gerçekleştirdiği en büyük satın almalardan biri olduğunu söyleyen Sakurada, “Bu satın almayı uzun vadeli ve deniz aşırı büyüme stratejimiz için çok önemli görüyoruz. Michael Watson önderliğindeki Canopius yönetimiyle birlikte çalışmak için sabırsızlanıyoruz” dedi.

NKSJ Holding, bu satın almayla, özellikle Asya, Güney Amerika pazarında aktif olmayı ve karlı bir büyüme ivmesi yakalamayı amaçlıyor. www.insuranceage.co.uk

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER