27 Şubat 2024, Salı
spot_img

“Sigortacılık insanca yaşamanın standardıdır”

hitituniHitit Üniversitesi tarafından düzenlenen “Artan Önemi ile Bankacılık, Finans, Sigortacılık” konulu panelde sigortacılığın yatırımları, olanakları artırdığı, ekonomik kalkınma ve büyümenin itici gücü olduğu ele alındı.

Hitit Üniversitesi tarafından düzenlenen “Artan Önemi ile Bankacılık, Finans, Sigortacılık” konulu panel Hitit Üniversitesi Rektörlük Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Moderatörlüğünü Türk Hava Kurumu (THK) Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hevin Yörük’ün yaptığı panele konuşmacı olarak Ziraat Bankası eski Genel Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Adalet Hazar, Hitit Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Bankacılık Finans Bölüm Başkanı Doç. Dr. Selçuk Kendirli ve Haliç Üniversitesi’nden Doç. Dr. Şebnem Uralcan katıldı.

Panelde konuşan Doç. Dr. Şebnem Uralcan, sigortanın risk yönetimi açısından işlemlerden yararlanarak kaybedilen maddi şeyleri tekrar dönüşümünü sağladığını dile getirdi. Genellikle toplumda ‘Sigorta nedir?’ dendiğinde yüzeysel bilgilere sahip olunduğunun görüldüğünü anlatan Uralcan, Türkiye’de sigortacılık konusu üzerinde fazla durulmadığını belirtti. Sigortacılığın sadece Türkiye’yi ilgilendirmediğini ulusal olduğunu ifade eden Uralcan, sigortacılığın insanca yaşamanın standardı olduğunu söyledi. Sigortanın girişimcinin kararlarını etkilediğini, cesaretini ve yatırım miktarını artırdığını anlatan Uralcan, sigorta sayesinde girişimcinin atıl bıraktığı güvence sermayesinin en aza indirildiğini belirtti. Uralcan, sigortacılık önemli bir tasarruf kaynağıdır. Yatırımları artırır, olanakları artırır, ekonomik kalkınma ve büyümenin itici gücüdür” dedi.

CORUMHABER.NET

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER