19 Haziran 2024, Çarşamba
spot_img

Sigortacılar "can verme" yarışı başlatıyor

nese demiragSigortacılar “can verme” yarışı başlatıyor. Risklere ve zararlara karşı insanların yanında olmayı hedef edinen sigortacılar; risklere karşı insanları korumak ve onların sağlık açısından zararlarını gidermek için yine insanların yanında.

Sosyal sorumluluk bilinciyle “Kan, Organ ve Kök Hücre Bağışı Projesinin” startını verecek olan sigortacılar, sektörel bazda kan,kök hücre bağışının yarışını başlatıyor. Bu yarışta kaybeden olmayacak.

Türkiye’de ilk kez sektörel bazda bir meslek grubu olan sigortacılar; ülke genelindeki sigorta acenteleri, sigorta şirketleri, STK’ları, meslek komiteleri, sigorta eksperleri ve üniversitelerin sigortacılık bölümlerinin katılacağı ve Sigortacılık Bilinçlendirme Komitesinin desteklediği bir organizasyonla “Kan, Organ ve Kök Hücre Bağışı Projesinin” startını verecek. Sigortacılar; umutların sönmemesi, risklerin azalması ve dayanışma için başlattıkları bu projenin meşalesini yaktıktan sonra meşalenin ve umutların hiç sönmemesi için projelerini 2015 yılında başka bir meslek grubuna devredecek ve gayretlerini yıllara yayılan sektörel bir proje hâline getirecek.

“Kan Verme Projesi” fikri ile yola çıkan kök hücre ve organ bağışını da ekleyen, Organizasyon komitesi Başkanı Neşe Demirağ, konuya ilişkin şu açıklamaları yaptı:

“İnsanların ileride uğraması muhtemel sağlık problemleri için kanımızı, kök hücre ve organlarımızı vermeye hazırız. Sigortacılık diğer sektörlerden çok farklı biz insanları zararlara karşı koruyoruz. Bu nedenle böyle bir projeyi de biz başlatmak istedik. Biz bu yarışın meşalesini yaktık şimdi diğer sektörleri de bu yarışta görmek istiyoruz. Bu yarışta kaybetmek yok hep kazanmak var. Biz sözleşmemizi başlattığımız proje ile yaptık güvencemiz ise bize inanan ve projeyi destekleyen ve bu sektörden ekmek yiyen sigortacılar ve sigortalılar. Biz sigortacılar yıllardır güçlerimizi birleştirerek çalıştık. İyi günde kötü günde sigortalılarımızın yanında mesleğimizle olduk. Bu proje ile sosyal sorumluluk bilincimiz ile her şart ve koşulda ülke genelinde sigortalılarımızla bir olacağız. ‘Hedefimiz Yüz Bin Ünite Kan Yüz Bin Organ, Amacımız, Sigortalılarımızın Yüzleri Gülsün Her an’ 2015 yılında bu çalışmamızı başka bir sektöre devredeceğiz. Başka sektörlerle birleşerek sosyal bilinçte yardımlaşmayı ve dünyaya örnek olmayı hedefliyoruz. Birlik bilinci ile hareket edersek kişi başına düşen zararımız ve acılarımız azalacaktır. Mayıs ayının son haftasına denk gelen Sigortacılık Haftasında Sigortacılık Genel Müdürümüzün, Sağlık Bakanlığımızın, sigorta şirketlerimizin, TOBB Sigorta Acenteleri İcra Komitemizin, TOBB Sigorta Eksperleri İcra komitesinin, Kızılayın, Organ Vakfının, ticaret odası meslek komitelerimizin, STK’larımız ve sektör çalışanlarımızın katılacağı Ankara’daki lansman toplantımızda ilk bağışlarımızı yapacağız ve yıl boyunca ülke genelinde toplantılarla şenlik havasında organizasyonumuzu gerçekleştireceğiz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER