16 Haziran 2024, Pazar
spot_img

Sigorta şirketleri, SAP Business Objects ile kurumsal raporlama yapıyor

sapAnalitik dönüşüm projelerine odaklanan sigorta şirketleri, iş zekası alanında SAP Business Objects’i tercih etti. 2013 yılında yedi sigorta şirketinin katılımıyla ürünü kullanan şirket sayısı 13’e yükseldi. Tüm dünyada 25 farklı endüstriye özelleştirilmiş iş çözümleri sağlayan SAP, müşterilerine uygulamalar, analitik, bulut, veritabanı/teknoloji ve mobilite alanlarında değer katıyor. Sigorta sektörü de SAP’nin uçtan uca hizmet sunduğu 25 endüstriden biri. 2013 yılında odağında analitik dönüşüm projeleri olan sigorta sektörü, bu alandaki ihtiyaçları için SAP Business Object’i tercih etti. SAP Sigorta Sektöründen Sorumlu Satış Yöneticisi Gaye Bingül, 2013 yılında 7 sigorta şirketinin kurumsal raporlama platformlarını SAP Business Objects ile inşa etme kararı aldığını belirterek, “Böylece sigorta sektöründe SAP Business Objects kullanan şirket sayısı 13’e yükseldi” dedi.

Bingül, sigorta şirketlerinin ellerindeki veriyi anlamlı bilgi haline getirmek adına analitik dönüşüm projelerine ihtiyaç duyduğunu söyledi. Bingül, bu ihtiyacın altında yatan nedenleri ise şöyle sıraladı: “Başlıca nedenler arasında her geçen gün karmaşıklaşan ve sürekli değişen iş ihtiyaçlarının bilgi teknolojileri üzerindeki iş yükünü artırması, raporlama biriminin üst yönetim karar mekanizmalarına destek veren yapıları istediği çeviklikte oluşturamaması, saha ekiplerinin satış ve performans raporlarına anlık ve mobil olarak ulaşma ihtiyacı gibi konular yer alıyor. Artan fiyat rekabeti ve karlılık sorunu, sigorta firmalarının en önemli performans göstergeleri arasında yer alan bileşik oran ve hasar prim oranlarının detaylı takibi konusunda her zamankinden daha fazla ihtiyaca neden oluyor. Acente karlılığını tespit etmek, yüksek hasar ödemelerinin altında yatan nedenleri ortaya çıkarmak, özetle, eldeki büyük veriyi anlamlı bilgi haline getirmek ve bunu yüksek görsellikle birleştirerek şirket stratejik kararlarını güvenli ve doğru bir şekilde verebilmek sektörün olmazsa olmazları arasında yer alıyor.” Bingül, mobil cihazların hızla yaygınlaşmasıyla beraber gerek saha ekiplerinin gerek şirket içi çalışanların ve yöneticilerin satış/performans raporlarına anlık ve lokasyon bağımsız erişme ihtiyacının doğduğunu ve bu durumun platform seçiminde mobil uyumluluk kriterini üst sıralara taşıdığını da sözlerine ekledi.

Eksiksiz ürün kullanmanın konforu
Aralarında Vakıf Emeklilik, Eureko Sigorta, Cigna Finans Emeklilik, Halk Sigorta ve Halk Emeklilik’in de bulunduğu 7 sigorta şirketinin SAP Business Objects kullandığını belirten Bingül, “SAP Business Objects kullanan kurumlar, iş zekası alanında hem bügün hem de gelecekte başka bir ürüne ihtiyaç duymayacaklarını bilmenin konforunu yaşıyorlar” dedi. SAP Business Objects iş zekasının, 20 yılı aşkın süredir geliştirilen ve uzun yıllardır hem ülkemizde hem de dünyada açık ara pazar lideri konumunu koruyan bir ürün olduğunun altını çizen Bingül, “Tek bir ürünle tüm ihtiyaçları karşılamak, kurumsal bilginin tutarlılığını sağlamasının yanında, personel ve donanım gibi kaynakların verimli kullanılabilmesini de sağlıyor” şeklinde konuştu.

Hayata kolay geçirebilir bir ürün
SAP Business Objects kullanan şirketlerden Vakıf Emeklilik’in Proje Yöneticisi Taner Karslıoğlu, neden SAP Business Objects tercih ettiklerini şu sözlerle açıklıyor: “Zengin işlevselliği, hayata kolay geçirilebilirliği, üst düzey görsellik ve yaygın danışman desteği sunması şirketimizde iş zekası alanında SAP Business Objects tercih etmemizin nedenlerinden.”

SAP Business Objects neden tercih ediliyor?
SAP Business Objects’in, kurumların tüm ihtiyaçlarını karşılayan ve gelecekte de karşılayacak bir ürün olduğunu belirten Gaye Bingül, ürünün şirketlerin tercihi olmasındaki etkenleri şöyle sıralıyor:
– Eksiksiz olması
– Kolay ve hızlı hayata geçirilebilirlik
– Yerel danışman sayısı ve destek kalitesi
– Pazardaki iş gücünün daha önce SAP Business Objects kullanmış olması
– Mobil kullanımdaki öncü konumu
– Performansı teşvik eden lisanslama modeli SİGORTALI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER