24 Mayıs 2024, Cuma
spot_img

Sigorta saygınlığını artırmaya çalışacaklar

Denizli Sigorta Acenteleri Derneği (DESAD), Sigorta Haftası’nı kutladı. DESAD yöneticileri, sigortayı daha iyi anlatabilmek için çalışacaklarını söyledi.

Denizli Sigorta Acenteleri Derneği (DESAD), her yıl 26 Mayıs-1 Haziran tarihleri arasında düzenlenen Sigorta Haftası’nı kutladı. DESAD Başkanı Adnan Çelik, yaptığı açıklamada, sigortacılığın Türkiye’de geldiği noktayı değerlendirerek, mesleğin saygınlığını artırmaya yönelik çalışacaklarını söyledi.

02062014c

Hafta dolayısıyla acentelere kutlama mektubu gönderen Çelik, aynı zamanda “sektör itibarı” uyarısında bulundu. Mesleğin daha saygın olması için el ele verip çalışmaları gerektiğini vurgulayan Çelik, “2007 yılından bu yana mesleğimizin ilerlemesi konusunda epey mesafeler kat edildi. Kanunumuz çıkmış, yönetmeliklerle sektörümüz ve sektör oyuncuları, bir düzen ve nizam altına alındı. Bundan sonra da denetim ve disiplin konusundaki çalışmaların çoğaltılması ile sektörümüze güvenin artırılması sağlanarak, daha fazla kalite gelecektir. Önümüzdeki dönemde, haksız rekabete yol açan, sektör itibarını zedeleyecek yaklaşımlara karşı daha hassas olacağımızı bildiriyorum” dedi.

Sigorta sektörü her geçen yıl biraz daha büyüyor

Türkiye’deki sigorta sektörünün her geçen yıl biraz daha büyüdüğünü, ancak Türkiye’de istenilen seviyelerin çok altında kaldığını belirten Çelik, “2012 yılı sonu verilerine göre, dünya genelinde sigorta sektörü prim üretimi 4,6 trilyon dolar ile Türkiye’nin milli gelirinin 5,5 katına ulaştı. ABD’de kişi başı prim üretimi 4 bin 350 dolar olurken, bu rakam Türkiye’de 146 dolar seviyelerinde kaldı” diye konuştu. Çelik, bireysel emeklilik, hayat sigortası gibi branşlarda da artışın sürdüğünü kaydetti.

DENİZLİHABER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER