18 Nisan 2024, Perşembe
spot_img

Sigorta Kulisi: Tanju Çolak sigorta sektörüne giriyor!

Sektör Kulağı’na gelen duyumlara göre Çolak, sigorta sektöründe “bedeni hasar tazminat takip” işine giriyormuş.

kulis_SONTanju Çolak ülkemizin yetiştirdiği ender büyük golcülerden biri. Futbolcuların mesleklerini bıraktıktan sonra futboldan kazandığı paralarla ticaret yapmaları çok da doğal. Sektör Kulağı’na gelen duyumlara göre Çolak, sigorta sektöründe “bedeni hasar tazminat takip” işine giriyormuş. İddialara göre kurduğu şirkete Türkiye genelinde bürolar açtıran Çolak, trafik kazalarında ölen veya sakat kalan kişilerin tazminat haklarını sigorta şirketlerine karşı korumaya karar vermiş.

Çolak, elbette bu işi ilk yapmaya karar veren kişi değil. Bugüne kadar birçok kişi ve kurumun bu işin peşine düşüp sigorta şirketlerinden misli ile tazminat kopardıktan sonra tazminatların büyük bir kısmını da cebe attıklarını duyuyoruz. Bu işlemler yasal çerçevede olduğu sürece bir sıkıntı yok. Yasalardaki bu boşluklardan faydalanarak kazanç sağlamak dünyanın her yerinde var. Çolak için de hayırlı olsun tabii.

tanju colak

Bize gelen duyumlarda Çolak’ın şirketinden aradıklarını söyleyen kişiler özellikle acentelere işbirliği teklif etmeye başlamışlar. ‘Senin kestiğin poliçelerden ölümlü veya sakat kalanların olduğu bir kaza olursa bizi arayın bilgi verin alacağımız tazminatları paylaşalım’ diye acenteler aranıyormuş. Acenteler bu işe pek yanaşmıyorlar şimdilik. Kendi portföylerinin hasar prim oranının da bundan etkileneceğini kestirmeleri güç değil. Acenteler bu hassasiyeti gösterdiklerini biliyorum, ama sigorta şirketleri de zaman zaman komisyon indirme organizasyonlarını yaparken bence dikkatli olsunlar. Şirketler acenteleri pamuklara sarmalılar, mali sıkıntılara düşürdükleri acenteleri kucaklayacak böyle kuruluşlar olabilir. Bunu unutmamak gerekir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER