4 Mart 2024, Pazartesi
spot_img

SİGORTA KULİSİ: SAİK, Sigorta ‘ARACILARI’ İcra Komitesi oluyor

huseyin kasapSigorta Acenteleri İcra Komitesi’nin kapsamı genişliyor. Sigorta acentelerinin en tepe resmi çatı örgütü olan SAİK’in, tüm sigorta aracılarını kapsaması için harekete geçildi.

Geçtiğimiz hafta sonu Kuşadası Sürmeli Otel’de Ege Sigorta Acenteleri Derneği’nin (E.S.A.D) düzenlediği toplantıya 200’e yakın TÜSAF üyesi dernek temsilcisi katıldı. Toplantıda konuşma yapan Sigorta Acenteleri İcra Komitesi (SAİK) Başkanı Hüseyin Kasap, SAİK’in tüm sigorta aracılarını temsil etmesi için düğmeye basıldığını belirtti.

Başkan Kasap, SAİK’in isminin de Sigorta Aracıları İcra Komitesi olarak değiştirilmesi için gerekli müracaatlarda bulunduklarını belirtti. Kasap sözlerini şöyle sürdürdü: “Sigorta aracılarının birlikte hareket etmesi gerekiyor. Acentelerden sonra en etkin dağıtım kanalı olarak brokerler ve bankalar var. Neden aynı çatı altında birleşmeyelim… Brokerler ve banka temsilcileri de SAİK’te temsil edilebilir. Aramızda sorun varsa da içimizde çözerek Hazine’nin karşısına çıkılması daha doğru olacak düşüncesindeyiz. Bunun altyapısını hazırlıyoruz. Dünya örneklerini inceliyoruz. Yeni yapıda SAİK Yönetim Kurulu içerisinde broker ve banka temsilcilerinin de olmasının hiçbir sakıncası yok” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER