18 Nisan 2024, Perşembe
spot_img

SİGORTA KULİSİ : Eksperlerden 'torba'ya son dakika golü

kulis_SONSigorta eksperleri ücretlerinin bir tarife ile belirlenmesi için büyük çaba içerisinde. 2014 yılı sonunda hazırlanan bir madde ile Torba Kanun’un içerisine konulmuştu. Bin 500 eksper çıkacak bu kanunu bekliyordu. Çıkmasına kesin gözüyle bakılan Torba Yasa hükümetin ani kararı ile geri çekilmişti. TBMM’de öncelik değişince eksperlerin bu umudu bir başka bahara kalmıştı. Sonrasında yeni bir Torba Yasa Taslağı’nın tekrar Meclis’e geleceği gündeme gelmişti. Bunun içerisinde de sadece Loyd’s’un ve katılım sigortacılığının önünü açacak maddelerin olduğunu öğrenmiştik.

Bize gelen son bilgilere göre ise sigorta eksperleri kendileri ile ilgili maddelerin de Torba Yasa içerisine dahil edilmesi için Ankara’da yoğun bir çaba sarf etmiş. Dün akşam itibarıyla Meclis Alt Komisyonu’nda bir önerge verilerek eksperlerin asgari ücret tarifesinin belirlenmesine ilişkin maddenin de Torba Yasa içerisine dahil edilmesi kabul edilmiş.

Hayırlı olsun diyelim… Çünkü Ankara’da hava an be an değişiyor. Dileğimiz bu sefer hiç bir kazaya uğramadan Tasarı kanunlaşır da sigorta eksperleri derin bir nefes alır.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER