19 Haziran 2024, Çarşamba
spot_img

“Sigorta bilincinin yaygınlaşması, ürünlere olan talebi artırır”

semsiyeSakarya Sigorta Acenteleri Derneği, Sapanca Meslek Yüksek Okulu’nda Sigorta Haftası kapsamında seminer gerçekleştirdi.

Sapanca Meslek Yüksek Okulu (MYO) ve Sakarya Sigorta Acenteleri Derneği (SASADER) tarafından Sigorta Haftası kapsamında, “Sigorta Sektörü ve İhtiyaç Duyulan Nitelikli İşgücü” konulu bir seminer düzenlendi.

MYO’da gerçekleştirilen seminerde konuşan Bankacılık ve Sigortacılık Program Başkanı Öğr. Gör. Erdinç Cesur, toplumda sigorta bilincinin yaygınlaşmasının, sigorta ürünlerine olan talebi arttıracağını belirterek, böylelikle nitelikli işgücü ihtiyacının da canlanacağını ifade etti.

Sapanca Belediye Başkanı Aydın Yılmazer ise Sapanca halkının her zaman öğrencilerin yanında olduğunu kaydederek, “Eğitim ve öğretim süreçlerinde şartsız ve koşulsuz destek vereceğiz. Hem öğrencilerin hem de sigorta acentelerinin haftasını kutluyorum” dedi.

SASADER Başkanı Çetin Erdil de seminerin sivil toplum kuruluşu ve üniversite işbirliği alanında güzel bir örnek oluşturduğunu vurguladı.

SAKARYAPOSTASİ.COM

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER