15 Temmuz 2024, Pazartesi
spot_img

MESAD Sigorta Haftası’nı kutluyor

semsiyeMersin Sigorta Acenteleri Birliği (MESAD), Sigorta Haftası’nı ilde çeşitli etkinliklerle kutlayacaklarını açıkladı.

Mersin Sigorta Acenteleri Birliği (MESAD) üyeleri Sigorta Haftası dolayısıyla basın açıklaması yaptı. Basın açıklaması, MESAD üyeleri adına Yönetim Kurulu Başkanı Fahrettin Abeş tarafından yapıldı.

Abeş, Mersin Ticaret Odası önünde yaptığı açıklamasına başlarken öncelikle, Soma’daki maden faciasında hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, geride kalanlar için de başsağlığı ve sabır diledi.

Basın açıklamasının devamında Abeş, ülke ekonomisinin her alanda büyüdüğü gibi sigortacılık sektörünün de büyümekte ve gelişmekte olduğunu belirtti. Ekonomik ve sosyal hayatta sigortanın, günümüzde gereklilikten çok zorunluluk haline geldiğini dile getiren Abeş, ülkede ve dünyada yaşanan doğal afetlerin ve kazalar sonrası yaşanan maddi kayıpların geri yerine konması için, sigortanın vazgeçilmez olduğu gerçeğinin unutulmaması gerektiğini anlattı.

Sigortacılık bilincini geliştirmek adına MESAD ve Mersin Ticaret Odası olarak çeşitli etkilikler gerçekleştireceklerini bildiren Abeş, “Sigortacılık sektörünün aktörlerinden birİ olarak biz sigorta acenteleri, sigortacılığın gelişmesini bir sektör büyümesinden çok, insanların zor zamanlarında yaralarının sarılması, hayatların kesintiye uğramaması için bir güven kaynağı olması olarak görüyor ve bu nedenle önemsiyoruz” dedi.

HABER33.COM

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER