19 Temmuz 2024, Cuma
spot_img

Ülken: "Sigortalılarımızın ihtiyaç duyduğu alana odaklanıyor, seçici büyüyoruz"

Musa UlkenAnadolu Sigorta, 2013 yılında prim üretimini bir önceki yıla göre yüzde 23 oranında artırarak, 2 milyar 749 milyon 704 bin TL’ye yükseltti. 2013 yılı prim üretimi sonuçlarıyla ilgili açıklama yapan Anadolu Sigorta Genel Müdürü Musa Ülken, Anadolu Sigorta’nın belirlemiş olduğu sigorta alanlarına daha fazla odaklanarak, kontrollü ve seçici bir büyümeyi tercih ettiğini söyledi.

Türk sigorta sektörünün öncü şirketi Anadolu Sigorta, 2013 yılında doğrudan prim üretimini yüzde 23 artışla, 2 milyar 749 milyon 704 bin TL’ye yükseltti.

Sonuçları değerlendiren Anadolu Sigorta Genel Müdürü Musa Ülken, Anadolu Sigorta’nın tüm branşlarda en yüksek oranlı büyüme yerine, şirketin hedef ve stratejileri ile oranlı, daha seçici bir büyümeyi tercih ettiğini söyledi. Bu hedeflerinde başarılı olduklarını belirten Ülken, prim üretimindeki artışın Anadolu Sigorta’ya olan ilgi ve güvendeki artış anlamına geldiğini vurgulayarak, “Tüm poliçe sahiplerimize bizlere duydukları güven nedeniyle teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Anadolu Sigorta, sigorta ürünleri arasında çok önemli yerleri olan Kara Araçları branşında % 16,15 pazar payı, Yangın ve Doğal Afetler branşında % 13,94 pazar payı, Nakliyat branşında % 11,86 pazar payı, Su Araçları branşında % 45,41 pazar payı, Genel Sorumluluk branşında % 15,91 pazar payı elde ederek bu branşlarda Hayat Dışı Sigorta Şirketleri arasında lider konumuna gelmiştir.

Bu branşlardaki prim üretimleri ve geçen yılın aynı dönemine göre prim artış oranları ise yaklaşık şu şekilde sıralanıyor. Kara Araçları branşında yüzde 9,04 artış ile 811.554 bin lira prim üretimi, Yangın ve Doğal Afetler branşında yüzde 32,89 artış ile 463.414 bin lira prim üretimi, Nakliyat branşında yüzde 19,50 artış ile 49.343 bin lira prim üretimi, Su Araçları branşında %3,02 artış ile 63.534 bin lira prim üretimi, Genel Sorumluluk branşında %16,66 artış ile 80.845 bin lira prim üretimi gerçekleştirilmiştir.

2013 yılı prim üretimi sonuçlarıyla ilgili açıklama yapan Musa Ülken, şunları söyledi: “Kaybetmek Yok parolasıyla sektörde öncü konumunu sürdüren şirketimiz, başarılı bir yılı daha geride bıraktı. 2013 yılı sonuçları Anadolu Sigorta’nın gücünü bir kez daha gözler önüne sermiştir. Kârlı biçimde pazar payımızı geliştirme hedefimiz, tüm çalışmalarımıza yön vermektedir. Sürdürülebilirlik ve yeterli teknik kârlılığın da en az prim üretimi kadar önemli ve değerli olduğu bilincinden hareketle, önümüzdeki dönemde de adil fiyat rekabetiyle çağdaş ve yüksek hizmet kalitemizi sürdürmek başlıca hedeflerimizdendir. 2013 yılındaki bu performansımızı, 2014 yılında da devam ettireceğiz. Büyük ölçüde uzmanlık ve bilgi birikimi gerektiren ayrıca son derece teknik detayları olan yangın, mühendislik, kasko, tekne, nakliyat, genel sorumluluk, hava araçları sorumluluk branşlarında 2013 yılı sonu itibariyle prim üretiminde sektör lideri olarak Anadolu Sigorta farklılığını ortaya koyduk. Biz bu işi, bu ülkenin topraklarında, bu ülkenin vatandaşları için tam 89 yıldır aynı coşkuyla yapıyoruz. Başarımızda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

*Türkiye Sigorta Birliği’nin 31.12.2013 verileri baz alınmıştır.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER