20 Mayıs 2024, Pazartesi
spot_img

SEGEM Birinci Seviye Aktüerlik Sınavı sorularını yayınladı

aktueryaSEGEM, resmi internet sitesinde 13-21 Eylül tarihleri arasında gerçekleşen Birinci Seviye Aktüerlik Sınavları’nda yer alan Temel Sigortacılık ve Ekonomi Sınavı, Finansal Matematik Sınavı, Matematik Sınavı, Olasılık ve İstatistik Sınavı olmak üzere dört branşın sorularını yayınladı.

SİGORTAMEDIA

Sigortacılık alanındaki eğitim ve sınav faaliyetlerinin standartlarını oluşturarak sektörde nitelikli eleman istihdamını artırmak, sektörün hizmet kalitesini yükseltmek ve gelişimine katkıda bulunmak amacıyla kurulan Sigortacılık Eğitim Merkezi (SEGEM), sigortacılıkla ilgili gerekli sınavları gerçekleştiriyor.

Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Yüksekokulu Aktüerya Bölümü öğretim üyeleri tarafından yürütülen ve Marmara Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (MÜSEM) bünyesinde açılan Birinci Seviye Aktüerlik Sınavları 13-21 Eylül tarihleri arasında gerçekleşti. SEGEM, resmi sitesinde Birinci Seviye Aktüerlik Sınavı sorularını yayınladı. Bu kapsamda Temel Sigortacılık ve Ekonomi Sınavı, Finansal Matematik Sınavı, Matematik Sınavı, Olasılık ve İstatistik Sınavı olmak üzere dört branşın sorularına SEGEM’den ulaşılabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER