24 Mayıs 2024, Cuma
spot_img

AXA Araştırma Fonu’ndan National Geographic ile işbirliği

AXA Araştırma Fonu, National Geographic ile yaptığı anlaşma çerçevesinde çevre risklerine karşı insanları bilinçlendirmeyi amaçlıyor.

AXA Araştırma Fonu

AXA Araştırma Fonu tarafından desteklenen üç araştırmacı, insanları olağanüstü hava koşullarına karşı daha iyi korumak için yaptıkları araştırmaları National Geographic’ten Jonathan Waterman ile gerçekleştirdikleri programlarda paylaşıyorlar. Bu öğretici yayınlarda araştırmacılar, iklim değişikliklerinden kaynaklanan doğal afetlerden bireysel ve toplumsal olarak en iyi şekilde korunmak için gözlemlerini ve bilgilerini anlatıyorlar.

İklim değişikliklerine bağlı olağanüstü hava olayları gün geçtikçe dünyamızın geleceğinde daha önemli bir rol oynuyor. AXA Araştırma Fonu tarafından desteklenen araştırmacılar, bu etkileri önceden nasıl tahmin edebileceğimizi, toplumları nasıl daha hazırlıklı hale getirebileceğimizi ve yetkili makamların olası sel felaketlerini daha iyi kontrol edebilmesi için altyapıyı nasıl iyileştirebileceği gibi konulara cevap veriyor.

AXA Araştırma Fonu, 2007 yılından beri her yıl öncelikli olarak yaşam riski, sosyo-ekonomik riskler ve çevresel riskler konularındaki araştırma projelerine yer veriyor. Fon, bilimsel araştırmaların katkısı ile bu riskleri anlamayı ve azaltmayı hedefliyor. Toplam 30 ülkede 227 akademik eğitim kuruluşunda 410 araştırmacı bu fondan faydalanıyor. Fonun, destek olduğu araştırmalar arasında 2013 yılında da 2012’de olduğu gibi Türkiye’den de bir araştırma yer alıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER