18 Nisan 2024, Perşembe
spot_img

SEDDK Başkanı Eroğlu: Sorunlara yapısal çözümler getireceğiz

Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SEDDK) zorunlu trafik sigortasına yönelik olarak sigorta şirketleri genel müdürleriyle bir araya geldi. Başkan Mehmet Akif Eroğlu,  acil eylem planı kapsamında atılacak adımların ele alındığı toplantıda, “SEDDK olarak piyasa yapıcı oyuncuları daha yakından takip edip, piyasa bozucu işlem ve oyunculara yönelik gerekli tedbirleri hızlıca alacağız.” dedi.

Trafiğe kayıtlı tüm araçlar için zorunlu bir poliçe türü olan trafik sigortasında son dönemde yaşanan sorunların çözümü için Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SEDDK) yeni yönetimi, sigorta şirketleri genel müdürleriyle bir araya geldi. 26 sigorta şirketinden yöneticilerinin hazır bulunduğu toplantıda, zorunlu trafik sigortası arzı konusu kapsamlı şekilde ele alınırken sektörde yaşanan gelişmelerle ilgili fikir alışverişinde bulunuldu.

Trafik sigortasındaki gelişmeleri takip ediyoruz

Toplantıya yönelik açıklama yapan Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu Başkanı Mehmet Akif Eroğlu, “SEDDK olarak en öncelikli hedefimiz doğrultusunda, son günlerde trafik branşında yaşanan gelişmeleri yakın izlemeye aldık. Sigorta sektörü bilançosunun yaklaşık yüzde 25’ini ilgilendiren trafik sigortasındaki her hareket, konsolide bilanço kârlılığına etki ediyor. Yaptırılması zorunlu olan ve 25 milyon araç sahibini yakından ilgilendiren bu kadar önemli bir sigorta ürününde düzenleyici ve denetleyici kurum olarak, sektör oyuncuları ve tüm paydaşlarla iletişim halindeyiz” dedi.

Sorunlara tedbirlerle çözüm bulacağız

SEDDK’nın yeni döneminde tüm branşlarda olmak üzere özellikle trafik sigortası branşında daha etkin ve proaktif bir şekilde doğru ve sürekli iletişimi sürdüreceklerinin altını çizen SEDDK Başkanı Eroğlu sahadaki tüm paydaşlarla beraber yürütülecek ortak akılla, yaşanan tüm sorunlara, anlık, kısa ve orta vadeli tedbirlerle yapısal çözüm getireceklerini söyleyerek “Hedefimiz, trafik sigortası branşının daha öngörülebilir ve daha stabil bir fiyatlama ile başta sigortalılarımız olmak üzere şirketlerimiz ve dağıtım kanallarımız için sürdürülebilir olmasıdır. Bu amaçla SEDDK olarak piyasa yapıcı oyuncuları daha yakından takip edip, piyasa bozucu işlem ve oyunculara yönelik gerekli tedbirleri hızlıca alacağız.” ifadelerini kullandı.

3 YORUMLAR

  1. Yıllardır Trafik sigortalarında sorun yaşanıyor, durumun bu noktaya geleceği gün gibi belliydi. Yapılan açıklama çok yetersiz ve ciddiyetten uzak. Acenteler iş yapamaz durumda yukarıda yapılan açıklamalarda somut bir çözüm yok. Biz artık somut adımlar bekliyoruz. Yeter artık iş yapamaz hale geldik. Sigorta şirketleri acentlerden Oto Dışı üretim istiyor ; Bütün zamanımızı ve enerjimizi Trafik Sigortası kesmek için harcıyoruz. Nasıl Oto Dışı üretim yapacağız ? Bu konuda Resmi Makamlardan ve Sigorta Şirketlerinden acil çözüm üretilmesini rica ediyoruz. Bu keşmekeş lütfen artık bir son bulsun , yeter yeter artık…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER