25 Şubat 2024, Pazar
spot_img

Seçim sonrası sektördeki beklentiler Hayatımız Sigortalı’da

Hayatımız Sigortalı Dergisi‘nin yeni sayısını siz değerli okuyucularımıza ulaştırmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz. Geçtiğimiz ay malumunuz, Türkiye’nin baş gündeminde siyaset ve Cumhurbaşkanlığı seçimleri vardı. 28 Mayıs’taki seçimin 2’nci turunda, seçmenlerin çoğunluğu, bir kez daha “Erdoğan” derken seçimlerin ardından sigorta sektörü ile ilgili gelişmeler de merakla bekleniyor. Sektördeki önümüzdeki dönemdeki beklentileri ele alan dosya haberimizi ilgi ile okuyacağınızı düşünüyoruz. Türkiye sigorta sektörünün hayat dışındaki en önemli oyuncularından MAPFRE Sigorta’nın yeni Genel Müdürü Erdinç Yurtseven, bu ayki kapak konuğumuz. Sektöre uzun yıllardır hizmet veren Yurtseven, Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun (SEDDK), Trafik Operasyon Merkezi uygulaması önerisine olumlu yaklaşıyor. Bununla birlikte söz konusu uygulamanın detaylarının netleşmesinin gerektiğini belirten Yurtseven, uygulamanın geçici bir çözüm olduğunu, trafik braşında sigorta şirketlerinin perspektifinden bakıldığında en ideal çözümün, ‘serbest tarife rejimi’ne geçilmesi olduğunu vurguluyor. Sigortamedya Genel Yayın Yönetmeni Can Kantar da editör yazısının başlığında da “Trafikte hedef elbette ‘Serbest Tarife’” diyor.

Sigortayeri gençlerin sesine de kulak veriyor

Ağırlıklı olarak üniversite öğrencilerinin katılacağı 2’nci Sigortayeri Ideathon, 23-25 Haziran tarihlerinde online gerçekleşecek. Derginizin bu ayki sayısında konuyla ilgili bir röportaj yaptığımız Sigortayeri Genel Müdürü Ali Gülcan, Sigortayeri yeri olarak Ideathon’u çok önemsediklerini belirterek, “Gençlerimizin sesine kulak vermek, bizim için büyük önem ve anlam taşıyor” diyor. Röportajı keyifle okuyacağınızı düşünüyoruz. Hayatımız Sigortalı Dergisi’nin bu ayki sayısı da dopdolu. Sigorta şirketleri ile ilgili güncel gelişmelerle ilgili haberler sektörü yakından izleyenlerin de umarız ilgisini çekecektir.

Bizden bu aylık da bu kadar. Yaz aylarına girdiğimiz şu günlerde, tatil planı yapan okuyucularımıza keyifli tatiller diliyor, seyahat sigortalarını da ihmal etmemeleri gerektiğini hatırlatıyoruz. Derginizin temmuz sayısında buluşmak üzere, sağlıcakla kalın…

Hayatımız Sigortalı Dergisi’nin geçmiş tüm sayılarına ve son sayısına Turkcell Dergilik, Türk Telekom e-dergiDijitalBasin.com ve SigortaMedya Dergilik üzerinden ÜCRETSİZ ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER