22 Nisan 2024, Pazartesi
spot_img

Sağlık sigortası yaptırmak isteyenler okusun!

can kantar postaİnsanın sağlığından önemli bir şey yok, sağlık harcamalarının ise ciddi maliyet oluşturduğu bir diğer gerçek. Devletin sunduğu sağlık hizmeti her geçen gün iyileşiyor ama yeterli olduğu söylenemez. Özel hastaneler ise daha iyi hizmet almak isteyenlerin başvurduğu kurumlar haline geldi. Tabii ki paran varsa…

Yaşam şartları her yaşta insanı hastalıkla karşı karşıya getirebiliyor. Allah korusun diyorum ve tüm okurlarıma sağlıklı ömür diliyorum. Sağlık sorunu ile karşılaşıldığında bunu karşılayabilecek mali gücümüz yoksa ne yapabiliriz diye hiç düşündünüz mü? Evet, kimse kendine ne hastalığı ne de ölümü yakıştırmaz. Ama hasta olan ve vefat edenler de yakıştırmıyordu, bunu unutmamak gerekir. Özel sağlık sigortalarına işte tam bu sırada ihtiyaç duyuluyor. Yatarak ve ayakta tedavi teminatlı ürünler var. Haberimizde de okuyacağınız gibi son günlerde Tamamlayıcı Sağlık Sigortaları revaçta.

Sağlık sigortasını herhangi bir hastalığa yakalanmadan yaptırmak gerekiyor. Poliçenizi yaptırırken acenteden danışmanlık hizmeti alın ve bu konuda uzman şirketleri tercih edin. Ayrıca daha önce geçirmiş olduğunuz bir rahatsızlık varsa mutlaka belirtin. Çünkü ihtiyaç duyduğunuzda sigorta şirketi geçmişi araştırıp bu bilgiye ulaştığında tazminatınızı ödemeyebilir. Baştan söylerseniz küçük bir sürprim artışı ile sigortanızı yaptırabilirsiniz. Önerim, sadece yatarak tedavi teminatlı sağlık sigortasını seçmenizdir. Çünkü ameliyat masrafları (yatarak tedavi) oldukça yüksek. Ama soğuk algınlığı (ayakta tedavi) gibi sorunları sizler her şekilde karşılayabilirsiniz. Ayakta tedavi giderlerini kapsayan bir poliçe satın alırsanız fiyat üçe katlanıyor. Poliçe süresinde de gerekli gereksiz gittiğiniz hastane masraflarının gelecek yıl ödeyeceğiniz primi artıracağını unutmayın. 20-30 yaşlar arasında bir kişinin yıllık sigorta priminin 500-800 TL arasında olduğunu söyleyebilirim. Aylık 50 TL ile sağlığınızı güvence altına alabilirsiniz. Sigortaya ihtiyaç duymayacağınız sağlıklı günler dilerim.

CAN KANTAR  – HAYATIMIZ SİGORTALI / POSTA GAZETESİ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER